Katolicka Bydgoszcz 11 lut 16:18 | mk
Światowy Dzień Chorego. Biskup Włodarczyk spotkał się z podopiecznymi hospicjum

fot. Marcin Jarzembowski, diecezja.bydgoszcz.pl

11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Kościół obchodzi Światowy Dzień Chorego. Krótko przed świętem bp Krzysztof Włodarczyk odprawił Mszę świętą w bydgoskim hospicjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki i spotkał się z chorymi przy ich łóżkach.

– Ten czas przypomina o szczególnym aspekcie ziemskiej misji Kościoła. Posłudze miłości miłosiernej, adresowanej ku ludziom, oczekującym nie tylko na pomoc medyczną, ale także na naszą empatię i zainteresowanie – mówił kapłan. W homilii zacytował fragment tegorocznego orędzia papieża Franciszka: „Chory jest zawsze ważniejszy od jego choroby, dlatego w każdym podejściu terapeutycznym nie można pominąć wsłuchiwania się w głos pacjenta, jego historię, lęki i obawy”. – Papież zwraca przede wszystkim uwagę na potrzebę bliskości. Nie jest to czułość bez pokrycia, ale ojcostwo i macierzyństwo w jednym – siła ojca i czułość matki – podkreślił bp Włodarczyk.

Eucharystia z kaplicy była transmitowana również do sal pacjentów, którym stan zdrowia nie pozwalał w niej uczestniczyć. 

– Niech nasza wspólna modlitwa przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki i Matki Bożej z Lourdes wyjedna to, czego pokornie oczekujemy, jeśli jest zgodne z wolą Bożą – mówił dyrketor placówki, ks. prałat Józef Kubalewski. Dziękował pracownikom i wolontariuszom hospicjum za ich służbę.

Na podstawie artykułu na diecezja.bydgoszcz.pl

Zdjęcia: Marcin Jarzembowski, diecezja.bydgoszcz.pl

mk Autor