Komentarze 29 lip 2020 | kd
Co zrobić z dawną siedzibą dyrekcji PKP? Profesor Świątkowski ma propozycję

fot. Agata Kornik

Od wielu lat trwa w Bydgoszczy dyskusja, w jaki sposób zagospodarować piękny gmach po dawnej dyrekcji kolejowej, znajdujący się przy ul. Dworcowej 63.

Z ciekawą propozycją wystąpił radny miasta Bydgoszczy prof. Maciej Świątkowski. Według niego powinno dojśc do połączenia bydgoskich uniwersytetów w jeden duży, a budynek powinien pełnić funkję siedziby władz uczelni.

 

Bydgoszczanie zastanawiają, co zrobić z zabytkowym budynkiem przy ulicy Dworcowej 63. Moja propozycja, o której mówiłem i pisałem kilka razy jest następująca.
Ustawę o utworzenie Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy, która jest po pierwszym czytaniu w Sejmie, przekształcić w ustawę o utworzenie na bazie bydgoskich uniwersytetów UTP i UKW Federacji Uniwersytetów pod nazwą Uniwersytet ,,Bydgoszcz". W federacyjnym uniwersytecie utworzyć Wydział Medyczny (kierunki lekarski, pielęgniarstwo, dietetyka później inne). Na siedzibę władz Federacji Uniwersytetu ,,Bydgoszcz" przeznaczyć piękny, zabytkowy, reprezentacyjny budynek po Dyrekcji PKP w Bydgoszczy przy ulicy Dworcowej 63. W związku z powyższym, wszystkie ręce w Bydgoszczy niezależnie od barw politycznych na pokład i do roboty.

- napisał prof. Maciej Świątkowski.

kd Autor