Koronawirus 17 kwi 12:45 | kd
Prezes Pfizera zapowiada: 3 dawka i coroczne szczepienia.

Prezes koncernu Pfizer zapowiada, że po zaszczepieniu będziemy potrzebować jeszcze trzeciej dawki szczepionki oraz, że takie szczepienia będą potrzebne co roku.

Coraz częściej podnoszone są głosy o potrzebie corocznego szczepienia przeciw COVID-19, podobnie jak szczepimy się przeciwko grypie. Krok dalej poszedł prezes koncernu Pfizer, który zapowiedział również potrzebę użycia trzeciej dawki szczepionki, by umocnić jej działanie.

Musimy zobaczyć, jaka będzie sekwencja i jak często będziemy to robić, to się okaże. Prawdopodobny scenariusz jest taki, że będzie potrzebna trzecia dawka szczepionki, gdzieś pomiędzy 6 a 12 miesiącem od zaszczepienia, a potem będzie co roku ponowne szczepienie. Wszystko to musi zostać jednak jeszcze potwierdzone. W tym wypadku nowe warianty koronawirusa odegrają kluczową rolę. Niezwykle ważne jest ograniczenie puli osób, które mogą być podatne na wirusa

- wyjaśniał Bourla.

Wcześniej podobną opinię wyraził szef koncernu Johnson & Johnson, mówiący o konieczności sezonowego szczepienia. 

W lutym 2021 roku koncern Pfizer ujawnił, że pracuje już nad trzecią dawką szczepionki i jej wpływie na odporność immunologiczną.

 

 

 

kd Autor