Koronowo 26 paź 14:59 | ms
Zalew Koronowski wzbogaci się o miejsce do rekreacji. Trwa budowa pomostu w Pieczyskach [WIDEO]

fot. faceebok.com/exbee.creative

Rozpoczęła się budowa pomostu na plaży w Pieczyskach. To inwestycja długo oczekiwana przez społeczność. Pomost rekreacyjny w kształcie odwróconej litery E, który będzie spełniał funkcje spacerową, wypoczynkową, widokową oraz kąpielową będzie dostosowany do osób niepełnosprawnych. Koszt inwestycji to o blisko 2,4 mln złotych.

- Po prawie czterech latach uzyskiwania zgód, pozwoleń na budowę, ugodnień z inwestorami, po całej biurokratycznej, olbrzymiej pracy w końcu nastał ten dzień, że dzisiaj stawiamy pomost na Pieczyskach – mówi Burmistrz Koronowa, Patryk Mikołajewski na Facebooku.

Pomost składać się ma z części stałej i pływającej. Na samym pomoście znajdować się będzie zadaszona altanka oraz ławki. Całość ma być podświetlona. Dodatkowo przewidziane są miejsca do cumowania jednostek pływających. Pomost będzie również wyposażony w drabinki wejściowe.

Wizualizacje 

Plaża w Pieczyskach była bez pomostu od 2019 roku. Wody Polskie nie wyraziły zgody na kolejny sezon turystyczny z powodu nieuregulowanych spraw własnościowych. W 2023 roku przeprowadzono gruntowną modernizację plaży w Pieczyskach nad Zalewem Koronowskim, w ramach której wykonano promenadę z desek kompozytowych, taras, zejście na plażę, wiaty, plac zabaw, zamontowano latarnie, obiekty małej architektury oraz posadzono roślinność. W ramach innego zadania wykonano też toalety. 

fot: Gmina Koronowo, Facebook

ms Autor