Koszykówka 22 kwi 2018 | Redaktor
Artego w finale! Ślęza rozgromiona [WIDEO]

fot Anna Kopeć

Koszykarki Artego Bydgoszcz wygrały we własnej hali ze Ślęzą Wrocław 85:54 i zagrają w finale mistrzostw Polski.

W finale bydgoskie koszykarki zagrają z drużyną CCC Polkowice. Pierwszy mecz w środę (25 kwietnia), a drugi dzień później, oba w bydgoskiej Artego Arenie.

Bygoszczanki dokonały rzeczy niezwykłej, pokonały Ślęzę we własnej hali co przedtem w tym sezonie nie udało się ani razu, podobnie jak wrocławianki nie potrafiły wygrać u siebie z Artego.

Od początku niedzielnego meczu Artego narzuciło twardy styl gry w obronie. Do tego udawało się skutecznie kończyć akcje pod wrocławskim koszem. Tylko w drugiej kwarcie Ślęza nawiązała walkę.

Ostatecznie bydgoszczanki rozgromiły dotychczasowe mistrzynie Polski 85:54.

Pierwsza kwarta kończy się prowadzeniem Artego 22:12.

W drugiej kwarcie bydgoszczanki powiększają prowadzenie o trzy punkty, wygrywając tę partię 15:12. Do przerwy zatem 37:24.

28:15 to prawdziwy pogrom w trzeciej kwarcie. Artego prowadzi już 65:39.

Czwarta kwarta kończy się wynikiem 20:15 dla Artego.