Koszykówka 6 sty 2019 | Redaktor
Cenne zwycięstwo Artego z mistrzyniami Polski

Agnieszka Szott-Hejmej/fot. Anna Kopeć

Artego wygrało we własnej hali z liderkami ligi i mistrzyniami Polski CCC Polkowice 72:68. Bydgoszczanki tym samym zrównały się punktami w tabeli ze swoimi rywalkami.

Pierwszą kwartę Artego wygrało zdecydowanie 26:10. W drugiej odsłonie CCC odrobiło jednak straty i pierwsza połowa zakończyła się minimalnym prowadzeniem bydgoszczanek 40:38.

W trzeciej kwarcie po piątym faulu parkiet musiała opuścić Dragana Stanković ze skromniutkim dorobkiem sześciu punktów i dwóch zbiórek.

Bohaterkami Artego były za to Agnieszka Szott-Hejmej i Ziomara Morrison. Pierwsza trafiła wszystkie dziewięć, a druga wszystkie 11 rzutów osobistych.

W końcówce dramaturgii spotkaniu dodał rzut Dominiki Owczarzak za trzy punkty i na 25 sekund przed końcową syreną polkowiczanki zbliżyły się na trzy oczka.

Chwilę potem Julie Mcbride wykorzystała tylko jeden rzut osobisty, a CCC skontrowało i na siedem sekund  przed końcem było już tylko 70:68 dla Artego. Ale zaraz później sfaulowana została Agnieszka Szot-Hejmej i nie pomyliła się, oddała dwa celne rzuty i to wystarczyło do zwycięstwa.

Artego Bydgoszcz – CCC Polkowice 72:68 (26:10, 14:28, 14:12, 18:18)

Najlepiej punktujące: Artego - A. Szott-Hejmej 16, Z. Morrison 15, J. Mcbride 11; CCC - S. Kaltsidou 21, T. Fagbenle 17, T. Hayes 13

W najbliższy czwartek (10 stycznia) bydgoskie koszykarki w hali Artego rozegrają rewanżowe spotkanie w pucharze Europy z czeskim ČEZ Basketball Nymburk. W pierwszy meczu bydgoszczanki wygrały 72:66.