Koszykówka 3 kwi 2019 | Redaktor

Koszykarki Artego drugi raz we własnej musiały uznać wyższość zespołu 1KS Ślęza Wrocław.

A zaczęło się bardzo dobrze od prowadzenia 7:0. Bydgoszczanki, mimo że osłabione nieobecnością Agnieszki Szott-Hejmej, potrafiły narzucić tempo gry i wygrały pierwszą kwartę 24:15. Niestety, w następnej partii zdobyły zaledwie siedem punktów i to wrocławianki prowadziły do przerwy 34:31.

Druga połowa była wyrównana, ale Ślęza kontrolowała wynik i ostatecznie bydgoszczanki przegrały 58:66.

To druga porażka Artegp w ćwierćfinale mistrzostw Polski. Teraz rywalizacja przenosi się do Wrocławia. Trzeci mecz rozegrany zostanie w sobotę (7 kwietnia). Jeśli bydgoskim koszykarkom uda się wygrać, to kolejne spotkanie zaplanowane jest na niedzielę (8 kwietnia).