Koszykówka 10 lip 2019 | Redaktor

Michał Aleksandrowicz zostaje w Enea Astorii Bydgoszcz, a do drużyny dołącza Michał Krasuski, obecny reprezentant Polski kadry U20 – poinformował klub w środę (10 lipca).

Michał Aleksandrowicz występuje w Enea Astorii od stycznia 2018 roku i w poprzednim sezonie pełnił funkcję kapitana drużyny. Bardzo udane miał występy w fazie play-off 1. ligi i znacząco przyczynił się do awansu czarno-czerwonych do ekstraklasy. Na przestrzeni całego sezonu 2018/19 Michał notował statystyki na poziomie 7,2 pkt, 2,9 zbiórek i 2,2 asysty, a także rzucał z dystansu ze skutecznością 38,2 proc. Co ciekawe, sezon 2019/20 nie będzie debiutem Aleksandrowicza na parkietach PLK, bo występował już w ekstraklasie, grając w Legii Warszawa w sezonie 2017/18. Wtedy wychodził jednak na parkiet średnio na tylko 10 minut w 16 meczach.

Enea Astoria pozyskała też Michała Krasuskiego. Zawodnik, mierzący 197 cm, gra na pozycji niskiego skrzydłowego. Jest to niezwykle utalentowany gracz młodego pokolenia, który grał dotychczas w grupach młodzieżowych Polonii Warszawa, a także w SMS PZKosz Władysławowo. Krasuski to obecny reprezentant Polski do lat 20 i od 13 lipca będzie brał udział w Mistrzostwach Europy dywizji A w Tel Awiwie. W reprezentacji Polski grał już w ubiegłym roku w kategorii U18 w zmaganiach 3x3. Nowy zawodnik Enea Astorii w ubiegłym sezonie notował na parkietach II ligi średnie na poziomie 17,8 pkt 4,3 zbiórki i 2,5 asysty na mecz.

 

Źródło: Enea Astoria Bydgoszcz (Paweł Lorek, oprac. red)

Czytaj też: Nowakowskich dwóch. Do Marcina dołącza Michał.

Wychowanek wraca do zespołu. Michał Chyliński podpisał kontrakt

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor