Koszykówka 19 maj 2019 | Redaktor

Bydgoski zespół przed tygodniem dwukrotnie pokonał we Wrocławiu FutureNet Śląsk. W rywalizacji do trzech wygranych Enea Astorii brakuje już tylko jednego zwycięstwa do awansu do koszykarskiej elity.

Artego Arena pęka w szwach. Bielty zostały wyprzedane w siedem minut.

Zainteresowanie spotkaniem nie dziwi. Bydgoscy koszykarze pokonali bowiem faworyzowanego rywala w jego własnej hali w sobotę (11 maja) 97:79 i po dramatycznej końcówce w niedzielę (12 maja) 86:85. O tej wygranej zadecydował rzut osobisty Jakuba Dłuskiego w ostatnich sekundach pojedynku.

Transmisję prowadzi MultiSport Live:

Pierwsza kwarta 25:24 dla Enea Astorii. Wspaniała gra bydgoszczan. Początek drugiej odsłony to 12:0 w pierwszych czterech minutach.

Do przerwy można krzyknąć: Ekstraklasa jest już nasza!

Drugą kwartę bydgoszczanie wygrali 24:15 i do szatni na przerwę zeszli z prowadzeniem 49:39.

Trzecia odsłona dla wrocławian. Minimalnie Enea Astoria przegrwa 18:19 i prowadzi 67:58 w meczu.

Jest. Czwarta kwarta 19:19. Enea Astoria Bydgoszcz pokonuje FutureNet Sląsk Wrocław 86:77 i wraca do koszykarskiej elity.