Koszykówka 18 kwi 2018 | Redaktor
Koszykarki Artego pozostają w grze o finał

Denesha Stallworth (materiał ilustracyjny)/fot. Anna Kopeć

Bydgoszczanki wygrały we Wrocławiu ze Ślęzą 85:79 w trzecim meczu półfinałowym mistrzostw Polski.

Artego musiało  wygrać, bo w miniony weekend uległo Ślęzie dwa razy na własnym parkiecie. Bydgoszczanki od początku zaatakowały, wygrały obie pierwsze kwarty i do szatni na przerwę schodziły z przewagą ośmiu punktów.

W trzeciej kwarcie Ślęza odżyła i ruszyła w pogoń. Wydawało się, że może się powtórzyć czarny scenariusz z Bydgoszczy, kiedy to wrocławianki wygrały po dogrywce w pierszwym meczu i gromiąc Artego 17:7 w ostatnie kwarcie w drugim meczu.

Stan rywalizacji 2:1 dla Ślęzy. Jutro kolejny mecz we wrocławiu. Gra się do trzech zwycięstw.

W finale Energa Basket Ligi Kobiet czeka już zespół CCC Polkowice, któy trzy razy z kolei wygrał z Wisłą Can Pack.