Koszykówka 7 sty 2019 | Redaktor
Pucharu Polski koszykarki Artego będą bronić we własnej hali

Rok temu koszykarki zdobyły puchar i dostały od prezydenta Bydgoszczy czek na 50 tysięcy złotych/fot. Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Sprzedaż biletów na bydgoski turniej koszykarek o puchar Polski rozpocznie się w wtorek (8 stycznia). Zawodniczki Artego będą bronić trofeum, które zdobyły przed rokiem w Gdyni.

Podopieczne trenera Tomasza Herkta w finałowym pojedynku pokonały wtedy Wisłę Can-Pack Kraków 77:53. Tegoroczny turniej Suzuki Puchar Polski odbędzie w Bydgoszczy w dniach 18-20 stycznia.

Dzisiaj (7 stycznia) odbyło się losowanie par.

Mecze ćwierćfinałowe turnieju rozegrane zostaną w piątek (18 stycznia).

O godzinie 17.00 Artego zmierzy się z AZS Uniwersytet Gdański. Na zwycięzcę tego pojedynku czeka w półfinale mistrz Polski i lider Energa Basket Ligi Kobiet CCC Polkowice.

Natomiast na 19.30 zaplanowany został mecz Energa Toruń z InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski. Rywalem wygranej drużyny z tej pary będzie Arka Gdynia.

Półfinały zaplanowano na sobotę (19 stycznia) odpowiednio o godz. 17.00 i 19.30.

Finał odbędzie się w niedzielę (20 stycznia) o godz. 15.00.