Otton I zmienił oblicze Europy

Redaktor | 8 lip 2018 Jerzy Strzelczyk to jeden z największych znawców średniowiecza w Polsce. Jego książki są wypełnione szczegółowymi informacjami na temat tej epoki, podanymi jednak w tak przystępny sposób, że przyjemność z czytania będą mieć nie tylko mediewiści, ale również zwykli miłośnicy historii.

Elektryczne brzmienia w Młynach Rothera

Joanna Gwizdała | 4 lip 2018 Dwie kobiety, smyczki i… looper. Bydgoski duet Pinky Loops nagrał teledysk w nietypowym miejscu – w Młynach Rothera. Wszystkie dźwięki zostały wydobyte przy użyciu tylko elektrycznych instrumentów: skrzypiec i wiolonczeli.

„Melomaniak” podsumowuje sezon w filharmonii

Redaktor | 3 lip 2018 123 koncerty, 50 tysięcy sprzedanych biletów, 15 milionów złotych na zakup sprzętu i pozyskanie szczodrego mecenasa, którym została Enea – Filharmonia Pomorska podsumowuje sezon w najnowszym wydaniu internetowego „Melomaniaka”.

Kulturalne lato, czyli wakacje z MCK

Redaktor | 2 lip 2018 Spektakle teatralne, koncerty i warsztaty. Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy przygotowało bogatą ofertę wydarzeń dla bydgoszczan spędzających lato w mieście oraz turystów. Sprawdź co się będzie działo.

Jaś i Małgosia w klimacie rocka. Tak zakończą się „Radosne Serca”

Redaktor | 2 lip 2018 Historia o sprytnym rodzeństwie, które przechytrzyło złą Babę Jagę, od lat pobudza wyobraźnię dzieci i dorosłych. Nowe, rockowe spojrzenie na znaną bajkę zaprezentują uczestnicy Ogólnopolskich Warsztatów Artystycznych „Radosne Serca”. Widowisko „Jaś, Małgosia i Rock'n' Roll” już w piątek w kinoteatrze Adria.

Fantastyczna Bydgoszcz. Święto popkultury [ZDJĘCIA]

Redaktor | 1 lip 2018 Trwają Bydgoskie Dni Popkultury. Pokazy cosplay, gry planszowe i prelekcje – fani popkultury opanowali Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną (Stary Rynek 24) . Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Zespół Raz, Dwa, Trzy zagra w amfiteatrze nad Brdą

Redaktor | 30 cze 2018 „Rzeka muzyki” to już stały punkt letnich wieczorów w Bydgoszczy. Piąta edycja cyklu rozpocznie się w niedzielę (1 lipca) koncertem zespołu Raz, Dwa, Trzy. W kolejne niedziele wakacji będzie można posłuchać m.in. Kapeli ze Wsi Warszawa, Joanny Dark, a także śpiewaków operowych i jazzmanów.

Każda świnka ma swój styl. Nowy spektakl kukiełkowy

Redaktor | 27 cze 2018 Jedna zbuntowana, druga dziecinna, a trzecia rozsądna. Tak przedstawione są główne bohaterki spektaklu „Trzy świnki” w reżyserii Czesława Sieńko. Już w niedzielę bajkowe postaci zobaczmy w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.