Description of Image

„Plac Piastowski i inne wiersze”. Spotkanie poetyckie z Wojciechem Banachem

Redaktor | 17 lis 2021 Biblioteka UKW zaprasza w środę (17 listopada) na spotkanie z Wojciechem Banachem wokół książki „Plac Piastowski i inne wiersze”. Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa pocztówek patriotycznych z lat 1900–1945, pochodzących z kolekcji Autora. To nawiązanie do obchodów 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Ziemkiewicz: Nacjonalizm jest jak muzyka ludowa

kd | 16 lis 2021 15 listopada w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej odbyło się spotkanie Bydgoskiego Klubu Frondy z redaktorem Rafałem Ziemkiewiczem, który promował swoją najnowszą książkę pt. "Strollowana rewolucja".

Wydział Wokalno-Aktorski AMFN świętował 40-lecie

Redaktor | 15 lis 2021 Słynne fragmenty oper, operetek i musicali zabrzmiały w niedzielę (14 listopada) podczas koncertu z okazji jubileuszu Wydziału WA bydgoskiej Akademii Muzycznej. W Operze Nova zaśpiewali pedagodzy, absolwenci i studenci, z towarzyszeniem orkiestry oraz chórów.

Zbrodnia i grabież. Jak Niemcy tuszują prawdę o sobie [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 14 lis 2021 W opisie wydawniczym publikacji możemy przeczytać, że - książka Wojciecha Polaka i Sylwii Galij-Skarbińskiej „Zbrodnia i grabież. Jak Niemcy tuszują prawdę o sobie” jest dramatyczną panoramą trudnych relacji polsko-niemieckich po 1939 r. I praktycznie na tym można by zakończyć, już to powinno wystarczyć za powód do sięgnięcia po tę publikację.

19. rocznica śmierci Andrzeja Szwalbego. Filharmonia pamięta

mk | 11 lis 2021 – Konsekwentnie kształtował wizerunek naszego miasta jako ośrodka muzyki, sztuki oraz nauki. Do końca życia pozostał aktywny w sprawach istotnych dla Bydgoszczy – czytamy na profilu Filharmonii Pomorskiej na Facebooku. 11 listopada przypada rocznica śmierci pierwszego dyrektora instytucji, Andrzeja Szwalbego.

Kociewska kultura wraca … „pod strzechy”

Redaktor | 7 lis 2021 - Właściwie cały mój naukowy dorobek poświęcony jest Kociewiu, jego kulturze, obyczajom i gwarom - przyznaje w rozmowie z redaktor Lewicką-Ritter, dr hab. Maria Pająkowska-Kensik, profesor uniwersytecki, badaczka gwary i wybitna znawczyni kultury Kociewia.