Kultura 24 sie 2017 | Redaktor
Pogrzeb Krzysztofa Derdowskiego odbędzie się 2 września

Krzysztof Derdowski/fot. Kajetan Soliński

Bydgoski pisarz zmarł 17 sierpnia w Pradze. Jego pogrzeb odbędzie się w Bydgoszczy 2 września.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 9.00 Mszą św. w kościele Jezuitów na pl. Kościeleckich. Pogrzeb zapanowano na cmentarzu Starofarnym przy ul. Grunwaldzkiej o godz. 11.00.

Krzysztof Derdowski odszedł niespodziewanie 17 sierpnia. Był wtedy w Pradze, odwiedzał córkę. Nie przeżył zawału serca. Miał 60 lat.

Był autorem wielu wierszy, opowiadań, powieści i sztuk teatralnych, członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Publikował w takich pismach jak: „Twórczość”, „Odra”, „Poezja”, „Fraza”, „Topos”, „Nurt”, „Kwartalnik Artystyczny”. Był laureatem poetyckiego konkursu „Czerwonej Róży”, jego powieści „Chłód”, „Wyuzdanie” i „Plac Wolności” zostały nagrodzone „Strzałą Łuczniczki” i tym samym uznane za najlepsze bydgoskie książki w 2003, 2012 i 2016 roku.

Miał na swoim koncie tomiki wierszy – m.in. „Czasowo nie ma wieczności”, „Cienie i postacie”, powieści „Znikanie”, „Robal”, „Chłód”, „Naga” czy „Wstyd”. Był także autorem scenariuszy filmowych i sztuk teatralnych publikowanych w miesięczniku „Dialog” oraz prezentowanych podczas prób czytanych w teatrach: Współczesnym we Wrocławiu, Polskim w Poznaniu, Słowackiego w Krakowie.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor