Kultura 17 wrz 2017 | Redaktor
Trzecia edycja TehoFest za nami [ZDJĘCIA]

Warsztaty dla dzieci w Muzeum Okręgowym/fot. Anna Kopeć

Tegoroczne święto Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH20 upłynęło pod hasłem „Bydgoszcz ma skarb”. O tym, jaki to skarb i jak go odkryć, można było przekonać się w w sobotę w obiektach należących do szlaku.

Spichrze nad Brdą zapraszały przez cały dzień dzieci i dorosłych na pokazy filmów w plenerze, a wszyscy którzy poczuli w sobie żyłkę artysty mogli wziąć udział w plenerze malarskim „Nasza rzeka Brda”. Dużo działo się także na Wyspie Młyńskiej – dla najmłodszych przygotowano warsztaty w Europejskim Centrum Pieniądza, a sama wyspa zmieniła się w „Wyspę Skarbów” po której można było odbyć wycieczkę z przewodnikiem i dzięki temu odkryć sekrety tego położonego w sercu Bydgoszczy miejsca.

Nie zawiodły także pozostałe obiekty szlaku – Wieża Ciśnień, Hala Pomp czy Barka Lemara – wszędzie można było obejrzeć wystaw związane z przemysłową i wodną historią Bydgoszczy oraz wziąć udział w prezentacjach, wykładach oraz warsztatach. Atrakcje na ten dzień przygotowało również Muzeum Fotografii, Dawna Gazownia Miejska, Muzeum Kanału Bydgoskiego, Apteka „Pod Łabędziem”, Muzeum Mydła i Historii Brudu, a także Warzelnia Piwa Bydgoszcz.

 

Tagi TehoFest
Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor