Ludzie 16 wrz 2019 | Redaktor
Dziecięce Graffiti muzealnie zaczęło nowy rok [ZDJĘCIA]

fot. materiały Dziecięcego Graffiti

W Galerii Sztuki Nowoczesnej osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami wzięły udział w pierwszych zajęciach po wakacjach. Dzieła artystów były inspiracją do stworzenia własnych prac - kolaży.

- To już kolejny rok naszej współpracy z Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy, za co w imieniu wszystkich uczestników pragnę bardzo podziękować dyrekcji, jak i miłym pracownikom, na czele z panią Dominiką, która opiekuje się naszą grupą - podkreśla Piotr Częstochowski, inicjator spotkań Dziecięcego Graffiti.

W czwartek (12 września) w Galerii Sztuki Nowoczesnej uczestnicy musieli rozwiązać zagadkę, a następnie wykonać związane z tym zadanie. Na obrazach na terenie całej galerii szukali detali.

Pod okiem przewodniczki przyjrzeli się, jak artyści wykorzystują w swojej twórczości gotowe przedmioty i jak odtwarzają przyrodę. Następnie po sąsiedzku, tj. w Centrum Edukacji Muzealnej, stworzyli własne dzieła - kolaże z wykorzystaniem suszonych kwiatów. 

fot. materiały Dziecięcego Graffiti

Dziecięce Graffiti jest organizacją non-profit, skupiającą dzieci z Zespołem Down i inne osoby niepełnosprawne oraz ich rodziców. Podejmuje szereg cyklicznych inicjatyw, np. spotkania muzealne, organizuje okolicznościowe imprezy, wspólne wyjścia do instytucji kultury .

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor