Ludzie 7 kwi 17:30 | ak
Tym razem o modzie i wiośnie. Muzealne spotkanie z „Dziecięcym Graffiti”  [ZDJĘCIA]

fot. Piotr Częstochowski

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy po raz kolejny zaprosiło osoby z niepełnosprawnościami i ich bliskich na muzealne zajęcia. Tym razem odbyły się w Galerii Sztuki Nowoczesnej (ul. Mennica 8) na Wyspie Młyńskiej.

Podczas środowego (6 kwietnia) spotkania podopieczni projektu zwiedzili drugą część wystawy „Od princeski do New Look. Ubiory damskie z kolekcji Adama Leja”, po której oprowadziła kustosz Dominika Raduńska-Pacholska. 
 
 
Uczestnicy zapoznali się z kolekcją mody kobiecej, której właścicielem jest historyk sztuki Adam Leja. Na ekspozycji można podziiwać m.in. suknię domu mody Chanel z lat 30., rękawiczki z prywatnej garderoby Elsy Schiaparelli, kapelusze z takich pracowni jak: Madame Agnes, Rose Descat czy Suzanne Talbot, buty z paryskiej pracowni François Pinet czy torebkę projektu Sonii Delaunay.
 
 
Wyjątkowe stroje były okazją do rozmowy o wiośnie, jej symbolach oraz sposobach wykorzystania ich przez projektantów mody.
 
W części warsztatowej uczestnicy projektu skupili się na nadchodzących świętach i wykonali inspirowane ekspozycjom ozdoby. 
 
 
 

Dziecięce Graffiti jest organizacją non-profit, skupiającą dzieci z Zespołem Downa i innymi niepełnosprawnościami oraz ich rodziców. Podejmuje szereg cyklicznych inicjatyw – w tym prowadzone przez Muzeum Okręgowe spotkania muzealne – organizuje okolicznościowe imprezy i wspólne wyjścia. 

Zdjęcia: Piotr Częstochowski

ak Autor