Ludzie 23 wrz 2021 | ak
„Dziecięce Graffiti” na muzealnym spotkaniu [ZDJĘCIA]

fot. nadesłane

Bydgoska organizacja non profit „Dziecięce Graffiti” zrzeszająca dzieci z Zespołem Downa i inne osoby niepełnosprawne oraz ich rodziny po wakacyjnej przerwie z wielkim wigorem wznowiła swoją działalność. Spotkanie muzealne odbyło się w środę (22 września) w nowo wyremontowanym budynku Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 4.

Byliśmy już w muzeum przed wakacjami, więc droga i gościnne progi są już nam znane. Z radością wracamy do dzieł sztuki, które nas ubogacają, a prace wykonywane podczas części warsztatowej pozwalają rozwijać talenty

- tłumaczył Piotr Częstochowski, pomysłodawca „Dziecięcego Graffiti”.

W zajęciach prowadzonych przez Dominikę Raduńską-Pacholską, kustosza muzeum, uczestnicy usłyszeli o przyrodzie, która od wieków fascynowała artystów. Uzbrojeni w tę wiedzę za pomocą farb, igły i nitki podopieczni sami tworzyli własne kompozycje na płóciennych torbach.  

Chwili twórczej pracy i wakacyjnych wspomnień towarzyszył śpiew Leszka Basińskiego przy akompaniamencie akordeonu. W repertuarze artysty znalazły się utwory związane z wakacyjną żeglarską przygodą oraz piosenki z motywem kwiatowym, zgodnym z tematem zajęć.  

Na wystawie „Jan Stanisławski i jego uczniowie”, (kolekcji, którą Leonard Pietraszak, honorowy obywatel Miasta Bydgoszczy i jego małżonka przekazali do Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy) uczestnicy zapoznali się z kolekcją dzieł i poznawali świat natury. Próbowali rozszyfrować i opisać, co przedstawiają obrazy. 

fot. nadesłane

ak Autor