Ludzie 1 wrz 2021 | mk
Dziennikarz sportowy potrzebuje pomocy. Trwa zbiórka, Polonia organizuje licytację

Bartek Kustra, pomagam.pl

Bartek Kustra, dziennikarz Polskiego Radia PiK, od stycznia jest przykuty do łóżka z powodu nowotworu mózgu. Potrzebuje rehabilitacji – by mu pomóc, jego rodzice uruchomili zbiórkę. Abramczyk Polonia Bydgoszcz organizuje licytację.

– TEN głos znają wszyscy fani speedwaya w regionie i nie tylko. Człowiek, który za pomocą radiowego mikrofonu potrafi przenieść słuchaczy prosto na areny sportowe – czytamy o Bartku Kustrze na stronie Polonii na Facebooku. Klub zachęca do wsparcia zbiórki środków na rehalibitację, uruchomionej przez ojca dziennikarza.

„U Bartka zdiagnozowano nowotwór mózgu, jest po częściowej resekcji, jako że pełna groziła uszkodzeniem wzroku. Od stycznia 2021 roku jest przykuty do łóżka” – opisuje na stronie pomagam.pl. „Razem z żoną jesteśmy emerytami. Nie stać nas na pełną rehabilitację neurologiczną. Od miesiąca tego zabiegu dokonuje specjalista neurofizjoterapeuta. Powoli są widoczne efekty jego pracy. Czas takiej rehabilitacji może wynieść 8–10 miesięcy. Sami opiekujemy się synem przy pomocy córki” – dodaje.

Rehabilitację dziennikarza można wesprzeć tutaj.

Polonia Bydgoszcz organizuje także aukcję na Facebooku.

Czytaj także wywiad z Bartkiem Kustrą z 2019 roku: 

Emocje przeżywam razem z kibicami [ROZMOWA]

 

mk Autor