Ludzie 28 paź 2019 | mk
Indeks tylko na sukcesy. Akademia Przyszłości zaczęła kolejny rok [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Więcej wiary w siebie i przyszły sukces podopiecznych – to cele wolontariuszy Akademii Przyszłości. W sobotę (26 października) dzieci odebrały indeksy z rąk prof. Marka Macki, prorektora UKW ds. Rozwoju i Współpracy.

To już 17. edycja projektu wywodzącego się ze Szlachetnej Paczki. Ma pomóc dzieciom z rodzin będących w trudnej sytuacji uwierzyć we własne siły, uzyskać lepsze wyniki w nauce, rozwinąć pasje.

- Wolontariusz spotyka się z dzieckiem jeden na jeden, raz w tygodniu. Przygotowuje zajęcia, spędza z nim czas w taki sposób, w jaki ono potrzebuje. Dziecko jest w tym najważniejsze – tłumaczy Monika Siewert, koordynator ds. promocji w Stowarzyszeniu Wiosna, które jest inicjatorem Akademii. Raz w miesiącu wolontariusze i dzieci spotykają się również wspólnie na zabawie, integracji.

fot. Anna Kopeć

Siewert podkreśla, że to, co robią wolontariusze, ma olbrzymie znaczenie. Dowodzą tego wyniki badań przeprowadzonych przez stowarzyszenie: po poprzednich edycjach 82 proc. dzieci zaczęło wierzyć w siebie, 81 proc. odkryło swoje mocne strony, a 69 proc. poprawiło oceny.

W tym roku w naszym województwie wolontariusze będą pomagać około setce dzieci ze szkół podstawowych, w Bydgoszczy i Toruniu.

Akademia Przyszłości została zainaugurowana w sobotę (26 października) w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Profesor Marek Macko, prorektor UKW ds. i Rozwoju i Współpracy, wygłosił dla dzieci krótki wykład motywacyjny, a potem wręczył im indeksy – książeczki, w których będą notować sukcesy, by móc później do nich wrócić. Poza spotkaniem z profesorem na podopiecznych Akademii czekało też m.in. malowanie buziek, skręcanie balonów i tort.

fot. Anna Kopeć

Osoby, które chciałyby jeszcze dołączyć do grona wolontariuszy Akademii Przyszłości, mogą zgłaszać się za pośrednictwem strony na Facebooku.

fot. Anna Kopeć

Więcej zdjęć w galerii poniżej.

mk Autor