Ludzie 30 paź 2021 | ak
Integrowali się i bawili w bydgoskiej „Światłowni” [ZDJĘCIA]

fot. nadesłane

Skracać dystans między niepełnosprawnymi - taki był cel imprezy zorganizowanej przez „Dziecięce Graffiti” i Fundację Ari Ari.

W bydgoskiej „Światłowni” zorganizowana została impreza integracyjna dla podopiecznych „Dziecięcego Graffiti” - organizacji non profit zrzeszającej dzieci z zespołem Downa oraz Fundacji Ari Ari - organizacji pozarządowej, realizującej projekty przeciwdziałające wykluczaniu. 

Wśród przygotowanych atrakcji znalazły się między innymi: występy artystyczne, tańce, śpiew, pyszna „światłowniana” pizza oraz słodki poczęstunek.

Odśpiewano hymn Polski i Ukrainy. Specjalnie dla gości Leszek Basiński i Andrzej Kortaz przygotowali repertuar pieśni ukraińskich.

W rytm znanych utworów uczestnicy imprezy bawili się wyśmienicie. 

Swoim śpiewem przybyłych zabawiał również Grzegorz Dudziński, szef ”Otwarta Przestrzeń Światłowna”. 

Na zakończenie goście z Ukrainy - uczestnicy projektu Fundacji Ari Ari otrzymali certyfikaty i drobne upominki.

„Dziecięce Graffiti” obdarowało ukraińskich „Druzja” kolorowymi skarpetkami „nie do pary”, które symbolizują wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa. Dowiedzieli się oni również, że jest to inicjatywa Światowej Organizacji Zespołu Downa w związku z obchodzonym co roku 21 marca - Światowym Dniem Zespołu Downa. 

fot. nadesłane

Zdjęcia z imprezy integracyjnej poniżej.

ak Autor