Ludzie 5 gru 13:02 | Redaktor
Mistrzyni udekoruje wypieki w muzeum. Spotkanie z Jowitą Woszczyńską

Jowita Woszczyńska/fot. Anna Kopeć

Na przedświąteczne spotkanie z bydgoszczanką, która wywalczyła złoto na Mistrzostwach Świata w Dekorowaniu Tortów, zaprasza Muzeum Okręgowe. To okazja, by zobaczyć zwycięskie dzieło.

Jowita Woszczyńska na co dzień związana jest z cukiernią „Sowa”. Już dwukrotnie zdobyła laury w prestiżowym konkursie „Cake Designers World Championship” w Mediolanie - przed dwoma laty wywalczyła brąz, w tym roku sięgnęła po złoto.

Tym razem temat konkursu brzmiał: „Tradycja i kultura Twojego kraju”. Dekoracja przygotowana przez bydgoszczankę jest pełna nawiązań do historii i folkloru Polski, nie brakuje wątków regionalnych ani ważnych dla kultury narodowej postaci: Jacka Malczewskiego, Mikołaja Kopernika, Fryderyka Chopina.

Podczas spotkania w muzeum będzie można posłuchać o tworzeniu zwycięskiego tortu, a także go zobaczyć. W programie także pokaz tworzenia dekoracji i ozdób do ciast. Mistrzyni opowie też o aktualnych trendach w cukiernictwie. Muzeum zapowiada, że to pierwsze i jedyne w tym roku spotkanie z artystką w Bydgoszczy.

Przedświąteczne spotkanie z Jowitą Woszczyńską odbędzie się w czwartek (12 grudnia) w Centrum Edukacji Muzealnej (ul. Mennica 6) o godz. 17.00. Koszt uczestnictwa w ramach biletu wstępu (bilet normalny – 5 zł, ulgowy – 3 zł). Liczba miejsc jest ograniczona.

Czytaj także rozmowę z Jowitą Woszczyńską: Po pracy nie jem słodkości

Zwycięska dekoracja, fot. Ezo Oneir

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor