Moda 3 sie 11:29 | Redaktor
Jak się ubrać na motor, gdy za oknem plucha? Odpowiadamy! Odpowiednio!

Foto własne zleceniodawcy

Na pytanie jak się ubrać na motor, gdy za oknem plucha? My odpowiadamy! Odpowiednio, bo odobrana odzież motocyklowa z pewnością zapewni komfort w czasie jazdy i to niezależnie od warunków pogodowych.

Wygoda jest szczególnie istotna w czasie deszczu. Wilgotne ubranie i nieprzyjemny chłód nie zachęcają do dalszej drogi. Jak się ubrać, aby nie przemoknąć? Podpowiadamy!

Jak się ubrać na motor w deszczową pogodę – przeciwdeszczówka czy membrana?

W większości przypadków odzież z wodoodporną membraną powinna stanowić wystarczającą ochronę przed deszczem. Kurtka z membraną sprawdzi się zwłaszcza w cieplejsze dni, ponieważ nie trzeba się zatrzymywać i przebierać po ustaniu deszczu. Czy takie rozwiązanie ma jednak jakieś mankamenty? Membrana zazwyczaj jest wpinana do wewnętrza kurtki, co oznacza, że warstwa zewnętrzna i tak brudzi się i namaka.

Po podróży najlepiej wypiąć membranę i suszyć ją osobno. Pamiętaj również, że wierzchnia warstwa kurtki schnie dosyć długo.

W czasie ulewy warto mieć przy sobie przeciwdeszczówkę. Na pewno skutecznie zabezpieczy przed deszczem i przedostawaniem się wody. Niemniej jednak i ten rodzaj odzieży ma pewne istotne wady. Klasyczna kurtka przeciwdeszczowa uniemożliwia przepływ wody i pary wodnej w obie strony, a ponadto nie przepuszcza powietrza. 

Biorąc pod uwagę powyższe konkluzje, najlepiej postawić na nowoczesne rozwiązanie. Kurtka przeciwdeszczowa Rebelhorn Horizon została wykonana z oddychającego materiału i gwarantuje wodoodporność oraz ochronę przed wiatrem. Idealne dopasowanie umożliwiają ściągacze na mankietach i regulowany pas. Laminowane szwy zapobiegają przeciekaniu wody.

Kurtka przeciwdeszczowa Rebelhorn Horizon

Jak się ubrać na motor latem?

Latem sprawdzi się odzież produkowana z wykorzystaniem innowacyjnej technologii TFL Cool System. Jak powszechnie wiadomo, ciemne kolory bardziej przyciągają promienie słoneczne, więc jazda w czarnej skórzanej kurtce przy wysokiej temperaturze i mocnym słońcu może być mało komfortowa. Na szczęście opracowano rozwiązanie, które pozwala zminimalizować stopień absorpcji promieni, co powoduje obniżenie temperatury wewnątrz kurtki.

Technologię TFL Cool System wykorzystano do produkcji kurtki Held Cosmo 3.0. Model ma również perforację na rękawach oraz wydajne kanały wentylacyjne. Ponadto na łokciach i barkach umieszczono miękkie i wygodne protektory SAS-TEC, które twardnieją jedynie przy uderzeniu.

Kurtka skórzana Held Cosmo 3.0

Pamiętaj, że nawet w czasie upałów nie można rezygnować z profesjonalnej odzieży motocyklowej. Jazda w samym T-shircie zawsze jest złym pomysłem. Właściwy ubiór pomoże uniknąć przegrzania organizmu oraz negatywnych skutków wynikających z „przewiania” spoconego ciała.

Latem postaw na odzież wyposażoną w panele wentylacyjne. Właściwa cyrkulacja powietrza zapewnia optymalny komfort termiczny. Dodatkowo możesz kupić letnią bieliznę termoaktywną. Jeśli potrzebujesz porady w kwestii tego, jak się ubrać na motor, odwiedź blog Dobrych Sklepów Motocyklowych.

Jak się ubrać na motor jako pasażer? Podstawowe zasady

W przypadku pasażera obowiązują te same zalecenia – zarówno kierujący motocyklem, jak i pasażer muszą mieć kask i odpowiednią odzież. Jeśli kompletujesz swój pierwszy strój na motocykl, zaufaj specjalistom i doświadczeniu cenionych producentów.

Oczywiście powinieneś zaopatrzyć się w kurtkę motocyklową, spodnie oraz buty. Stawiaj na funkcjonalność i wysoką jakość wykonania. Dobra odzież posłuży Ci przez co najmniej kilka sezonów. Podstawę stanowi jednak kask we właściwym rozmiarze. Zbyt duży lub zbyt ciasny nie zapewni optymalnej ochrony głowy. Tutaj nie warto oszczędzać – kup najlepszy kask, na jaki Cię stać.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor