Moda 31 paź 09:26 | Redaktor
Quiet luxury zdobywa wybiegi – co to za styl? [REKLAMA]

fot. nadesłane

Proste ponadczasowe fasony, stonowane kolory i gustowne materiały to trzy podstawowe wyznaczniki stylu quiet luxury. Głównym założeniem trendu jest wykreowanie luksusowego wyglądu bez epatowania bogactwem. Warto wiedzieć, że styl nie tylko promuje subtelną elegancję, ale i zachęca do wypracowania nawyków zakupowych przyjaznych dla planety.

Dyskretny luksus – poznaj trend, który bryluje w elitarnym modowym towarzystwie

Jeśli spojrzysz w stronę wybiegów mody, z pewnością zauważysz, że „dyskretny luksus” przechadza się po nich z podniesioną głową, lecz wcale nie szuka poklasku. Zdążył już podbić serca celebrytek, Instagramerek i influencerek. Teraz przyszedł czas na osoby takie jak Ty, które lubią podążać za najnowszymi trendami i jednocześnie cenią sobie elegancję. Styl quiet luxury zaprasza do szaf prostotę. Stroni od jaskrawych kolorów, krzykliwych nadruków czy przerysowanych krojów zaburzających proporcje sylwetki. Krótko mówiąc: zapewnia szlachetny, autentyczny wygląd. I, co ważne, pozwala stworzyć kapsułową garderobę, w której znajdziesz ubrania na każdą okazję.

Oszczędność w dodatkach i biżuterii to jedna z cech stylu quiet luxury

Jeśli wiesz, to wiesz…

Tak brzmi podstawowa zasada stylu quiet luxury. Nurt ten rozwijają osoby, które nie chcą udowadniać swojego statusu społecznego i promować się przez drogie ubrania. Odzież ma prezentować się gustownie, a eksponowanie drogich marek jest niewskazane. Świetnym odzwierciedleniem „dyskretnego luksusu” są stylizacje rodziny Royów z serialu „Sukcesja”, który w 2023 roku powrócił z czwartym sezonem. Bohaterowie wybierają niebotycznie drogie ubrania, które zupełnie na takie nie wyglądają. Ich wartość sprowadza się natomiast do ponadczasowej formy, unikalnych tkanin i szyku – oczywiście w anonimowej odsłonie.

Quiet luxury – styl dostępny również dla Ciebie

Stylizacje quiet luxury wpadły Ci w oko? Nie bój się więc eksperymentować z modą i spróbuj wykreować look, który odzwierciedli ten trend. Wcale nie musisz sięgać po bardzo drogie ubrania marek high fashion. Po prostu postaw na odzież ponadczasową, o prostych fasonach w gustownych kolorach. Mnóstwo inspiracji znajdziesz w Denley. Bawełniane koszule, dzianinowe swetry i golfy, spodnie o szerokich nogawkach i perfekcyjnie skrojone płaszcze to propozycje dla każdego. Kobiety mogą też sięgnąć po proste sukienki, a mężczyźni po klasyczne marynarki. Tylko tyle i aż tyle.

Elegancka męska marynarka w ciemnogranatowym kolorze pasuje do stonowanych outfitów

Na co zwrócić uwagę, tworząc outfit w stylu quiet luxury?

Jeśli chcesz ubierać się w eleganckim stylu quiet luxury, postaw na głównie na monochromatyczne, minimalistyczne ubrania. Czerń, biel, szarość, granat i odcienie beżu to kolory, od których z pewnością warto rozpocząć przygodę z dyskretnym luksusem. Takie barwy doskonale do siebie pasują, są ponadczasowe i łatwe w stylizacji. Zrezygnuj z jaskrawych nadruków i ozdób, które tylko maskują Twój blask. Dyskretny luksus, podobnie jak Ty, nie potrzebuje atencji, ponieważ jest świadomy własnej wartości. Hołduje zasadzie „less is more”. Miej to na uwadze, wybierając ubrania i dopasowując dodatki. Stonowanie, proste fasony i nieskomplikowane projekty to kwintesencja oszczędnej elegancji.

Styl quiet luxury triumfuje na wybiegach dziś i będzie triumfował jutro. W założeniach jest bardzo prosty, przez co jest dostępny dla każdego. W końcu gustowne ubrania wcale nie muszą być drogie i sygnowane przez luksusowe brandy odzieżowe. A poza tym wiesz doskonale, że w modzie chodzi nie o to, żeby nosić na sobie miliony, ale żeby wyglądać jak milion dolarów.

 

 

art. reklamowy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor