Bydgoski Festiwal Muzyczny 4 paź 2017 | Redaktor
„Dzwony” na finał 55. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego

Dyrygent Mykoła Diadiura/Materiały filharmonii

„Dzwony” to ostatni koncert 55. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego, który w tym roku odbywa się pod hasłem „KONTRASTY. Polska i sąsiedzi”.

Koncert „Dzwony – zakończenie 55. BFM” odbędzie się w piątek (6 października) o godz. 19.00 w filharmonii.
Wystąpią: Orkiestra Symfoniczna FP, Chór Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina, Mykoła Diadiura - dyrygent (dyrektor artystyczny Opery Narodowej Ukrainy i gościnny dyrygent Filharmonii Kijowskiej), Kseniya Bakhritdinova – sopran, Valentin Dytiuk - tenor, Gennadiy Vashchenko - baryton. Koncert poprowadzą dyrektor FP Maciej Puto oraz jego zastępca Cezary Nelkowski, a w programie znajdą się: VIII Symfonia h-moll „Niedokończona” Schuberta, „Siedem słów Chrystusa na krzyżu” Olexandra Rodina oraz „Dzwony” Rachmaninowa - symfonia chóralna na orkiestrę, chór i solistów do poematu „The Bells” Edgara Allana Poego.
Jak zapowiadają pracownicy bydgoskiej filharmonii, podczas ostatniego koncertu przed gmachem ponownie rozwinięty zostanie czerwony dywan. Melomani, którzy zrobią sobie na nim selfie i wrzucą na swój profil na Facebooku, będą mogli kupować bilety na kolejne koncerty aż do końca roku w promocyjnych cenach.
Bilety na 55. BFM są w sprzedaży w kasie FP oraz na stronie www.bilety24.pl.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor