Bydgoski Festiwal Muzyczny 30 wrz 2019 | Redaktor
Muzyka niebios zabrzmi na Bydgoskim Festiwalu Muzycznym

Chór Kameralny UAM będzie jednym z chórów, które usłyszymy w Międzynarodowy Dzień Muzyki, fot. K. Szydzisz/materiały festiwalowe

Trzy godziny „Pasji” Bacha, pieśni polskie i francuskie, a także utwory barokowe na oryginalnych instrumentach – tym melomani będą cieszyć się podczas drugiego tygodnia BFM.

We wtorek (1 października) przypada Międzynarodowy Dzień Muzyki. Z tej okazji po raz pierwszy na estradzie FP zabrzmi Bachowska „Pasja” wg św. Mateusza. – To dzieło trudne, długie, ale sprawiające i słuchającym, i wykonawcom wiele radości – zapewniał przed festiwalem zastępca dyrektora filharmonii, Cezary Nelkowski.

Wraz z Capellą Bydgostiensis wystąpi gro znakomitych polskich solistów oraz połączone chóry: Astrolabium z Torunia, Uniwersytetu Adama Mickiewicza z Poznania i Zespołu Szkół Muzycznych z Bydgoszczy.

W piątek (4 października) Filharmonia zaprasza na „Wieczór pieśni” z muzyką polską i francuską – w repertuarze Szymanowski, Lutosławski i Ravel. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej poprowadzi Rosen Gergov, solowe partie sopranowe zaśpiewa Magdalena Pikuła.

W niedzielę (6 września) Filharmonię Pomorską odwiedzi L’Arpeggiata, międzynarodowy zespół grający na barokowych instrumentach, z premierowym programem „Himmelsmusik” - „muzyka niebios”. Wykonane zostaną dzieła kompozytorów baroku – zarówno tych sławnych, jak i tych mniej znanych.

Wielkie święto muzyki w Filharmonii Pomorskiej odbywa się już po raz 57, tym razem pod hasłem „Kontrasty – Śpiewy z różnych stron”.

Festiwal trwa do 11 października. Bilety można kupić w kasie Filharmonii Pomorskiej lub na  www.bilety24.pl. 

Źródło: Filharmonia Pomorska, oprac. red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor