Bydgoski Festiwal Muzyczny 19 wrz 2018 | Redaktor
Muzyka z Jasnej Góry w Filharmonii Pomorskiej

Wrocławska Orkiestra Barokowa, fot. Łukasz Rajchert

Polska muzyka dawna w wykonaniu Wrocławskiej Orkiestry Barokowej i Chórów NFM - to program na dzisiejszy (19 września) wieczór w Filharmonii Pomorskiej. W ramach Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego zabrzmią utwory ze zbiorów jasnogórskich.

- W środę 19 września zagra Wrocławska Orkiestra Barokowa pod dyrekcją Andrzeja Kosendiaka – śmiem twierdzić, że to jeden z najlepszych zespołów wykonujących muzykę dawną w Polsce – mówił „Tygodnikowi” Cezary Nelkowski, zastępca dyrektora Filharmonii Pomorskiej.

Koncert nosi tytuł „Duchowa stolica Polski”. Zostanie zaprezentowana muzyka ze zbiorów biblioteki na Jasnej Górze. - Będą to dzieła Józefa Żebrowskiego „Rorate coeli”, „Missa pastorale” czy „Magnificat”. Wspaniały polski kompozytor, myślę, że godny tego, żeby prezentować go nie tylko w kraju, ale i za granicą – mówił Nelkowski.

Wspólnie z orkiestrą wystąpią Chór Narodowego Forum Muzyki oraz Chór Chłopięcy NFM. Partie solowe zaśpiewają Jian Hui Mo (sopran chłopięcy), Matthew Venner (alt), Maciej Gocman (tenor), Felix Schwandtke (bas). Początek o 19.00.

Bilety są jeszcze dostępne – można nabyć je w kasie filharmonii przed koncertem.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor