Filharmonia Pomorska 10 mar 2018 | Redaktor
Jerzy Maksymiuk - maestro honorowy [ZDJĘCIA]

Jerzy Maksymiuk ze statuetką „Ignacego Jana Honorowego”/fot. Anna Kopeć

Jerzy Maksymiuk skomponował dzieło dedykowane Filharmonii Pomorskiej i jej muzykom. Wczoraj (9 marca) osobiście poprowadził orkiestrę i melomani mogli usłyszeć prawykonanie utworu „Fairy Dreams”.

To był niezwykły dzień w historii Filharmonii Pomorskiej. Najpierw obwieszczono strategiczną dla bytu instytucji informację o nawiązaniu współpracy z partnerem biznesowym, firmą Enea SA. Mecenat potężnego i stabilnego przedsiębiorstwa pozwoli na realizowanie projektów i rozwój artystyczny Filharmonii Pomorskiej.

Wieczorem zaś melomanii mogli usłyszeć prawykonanie utworu Fairy Dreams (Bajkowe sny) skomponowanego specjalnie na tę okazję przez Jerzego Maksymiuka, a dedykowanego Filharmonii i jej muzykom.

fot. Anna Kopeć

W podziękowaniu za to dzieło dyrektor FP Maciej Puto wyróżnił kompozytora statuetką „Ignacego Jana Honorowego”. Przekazał też wyrazy wdzięczności „za lata przyjaznej, pełnej serdeczności współpracy, za wybitne, charyzmatyczne kreacje i za jedyny w swoim rodzaju kunszt dyrygencki Jerzego Maksymiuka, który bydgoscy melomanii mieli szczęście i zaszczyt osobiście doświadczać”.

fot. Anna Kopeć

Kolejnego wybitnego gościa wieczoru maestro Maksymiuk nazwał „Mozartem pianistyki jazzowej”. Adam Makowicz porwał publiczność fantastyczną interpretacją „Błękitnej Rapsodii” Gershwina.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor