Filharmonia Pomorska 31 paź 2018 | Redaktor
Młynarski, Mahler i Wielka Improwizacja. Początek listopada w Filharmonii Pomorskiej

materiały Filharmonii Pomorskiej

Polskie muzyka i poezja to dominanta pierwszych dni listopada w bydgoskiej filharmonii.

„Kocham cię, życie”, „Poranne łzy”, „Zmieniłeś się to tylko kilka tytułów piosenek Wojciecha Młynarskiego, które w niedzielę 4 listopada (godz. 17.00) zabrzmią na estradzie Filharmonii Pomorskiej. Wykona je siedmioro wokalistów i aktorów, a towarzyszyć im będzie Capella Bydgostiensis. – Przypomnienie liryki tego niezwykłego twórcy jest dla nas wielką przyjemnością. Sięgnięcie po Jego repertuar, w smaku cierpki i gorzki, traktujemy jak swojego rodzaju „obywatelsko-artystyczny” obowiązek – zapowiada Bogusław Sobczuk, autor koncertu.

W piątek 9 listopada (19.00) powróci natomiast cykl koncertów „Mahler i jego czas” pod dyrekcją Kaia Bumanna, szefa artystycznego FP. Tym razem zaprezentowana zostanie monumentalna II Symfonia c-moll „Zmartwychwstania”. Obok Orkiestry Symfonicznej FP na estradzie pojawi się Chór Filharmonii Łódzkiej, partie solowe zaśpiewają uznane Karina Skrzeszewska i Agnieszka Rehlis.

W przededniu święta niepodległości, sobotę 10 listopada (19.00), usłyszymy słynną scenę z III części Dziadów Mickiewicza – Wielką Improwizację. Wygłoszą ją dwaj aktorów różnych pokoleń – Jerzy Trela i Piotr Stramowski. W części muzycznej fortepianowe dzieła Fryderyka Chopina i Ignacego Jana Paderewskiego zaprezentuje Bartłomiej Wezner.

 źródło: FP, oprac. red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor