Filharmonia Pomorska 27 mar 11:50 | mk
Negocjacje w Filharmonii Pomorskiej. Kolejny krok do rozbudowy

fot. Katarzyna Szewczyk/Filharmonia Pomorska, Facebook

W piątek (26 marca) w Filharmonii Pomorskiej trwały negocjacje w sprawie umowy na opracowanie dokumentacji projektowej remontu, przebudowy i rozbudowy gmachu. - Uroczyste podpisanie umowy planowane jest na pierwszą połowę maja - zapowiada instytucja.

Konkurs na koncepcję inwestycji rozstał rozstrzygnięty w maju 2020 roku. Zwyciężył projekt pracowni Kozień Architekci s.c. Kraków.

26 marca w Filharmonii spotkali się przedstawiciele Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Filharmonii Pomorskiej i zwycięskiej pracowni, by negocjować warunki umowy. - Negocjacje zakończyły się pomyślne. Kolejny bardzo ważny krok w drodze do realizacji inwestycji za nami - komentują przedstawiciele FP na Facebooku. Uroczyste podpisanie kontraktu ma nastąpić w maju.

Wizualizacje Kozień Architekci s.c./fot. Anna Kopeć, archiwum

Jak zakładano, nowy obiekt powinien powstać do 2025 roku. W wyniku rozbudowy filharmonia zyska dodatkowe 10 tys. m kw. powierzchni. Poza salą kameralną na 350 osób z estradą dla 30 muzyków powstanie zaplecze dla artystów, dodatkowe przestrzenie foyer, restauracja, rozwiązany ma zostać także problem miejsc parkingowych. Kompleksowo wyremontowany zostanie dotychczasowy gmach. Sala koncertowa ma zostać odświeżona, ale w sposób, który nie naruszy jej akustyki.

Całość ma kosztować ok. 210 mln złotych. 

mk Autor