Niedziela - Tygodnik Bydgoski 2 lut 2018 | Redaktor
Młodzi już przygotowują Drogę Krzyżową na ulicach miasta

Młodzi z bydgoskich duszpasterstw po jednej z prób/fot. Facebook

Tym razem Droga Krzyżowa zatytułowana będzie „W Jej oczach”, a przejdzie ulicami Bydgoszczy 17 marca o godz. 19.30.

Tak, jak w ubiegłym roku, nie będzie to tradycyjne nabożeństwo, ale wzbogacone o sceny z życia młodych.  Pracują nad nim wspólnie wszystkie duszpasterstwa w mieście, nad całością czuwa ks. Piotr Wachowski – diecezjalny duszpasterz młodych, a reżyseruje Mariola Ciesielska z Fundacji „Wiatrak”, która co roku jest także autorką scenariusza Misterium Męki Pańskiej w fordońskiej Dolinie Śmierci.
- Za nami kolejne spotkania, próby i szlifowanie poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej – piszą młodzi na oficjalnym profilu „BydgoszczPasja” na Facebooku. - Polecamy Waszym modlitwom te dzieło, a każdego kto chciałby się w to dzieło zaangażować zapraszamy do napisania do nas wiadomości – proszą.
Droga w tym roku zatytułowana będzie „W Jej oczach”. - Chcemy, żeby to było przygotowanie do peregrynacji obrazu kopii ikony jasnogórskiej w diecezji bydgoskiej. Od września obraz będzie krążył po wszystkich parafiach – mówi ojciec Maciej Sierzputowski ze Zgromadzenia Ducha Świętego, który – tak, jak w ubiegłym roku – zagra Chrystusa.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor