Opera Nova 12 mar 2019 | Redaktor
Miłosz językiem baletu. Bilety w cenie specjalnej

archiwum Opery Nova

Opera Nova w najbliższy weekend zaprasza na balet „Zniewolony umysł” inspirowany esejami Czesława Miłosza. W ramach akcji „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” bilety można kupić taniej.

Na język baletu przełożono przesłanie esejów Czesława Miłosza z lat 1951-53 zebranych w „Zniewolonym umyśle”. Książka odnosząca się do uznanych pisarzy PRL-u stała się dla Roberta Bondary, tancerza i choreografa, inspiracją do stworzenia wyjątkowego spektaklu pod takim samym tytułem. 

– Jest uniwersalnym moralitetem przekazującym ponadczasowe pytania. Czy mogą być dwie prawdy? Jak nie zwątpić, gdy wszyscy wątpią i najbliżsi zdradzają? Skąd czerpać nadzieję? Nasuwa się odpowiedź z przesłania innego polskiego poety: „Bądź wierny/Idź” – pisze Ewa Chałat, szefowa promocji bydgoskiej opery.

Zrealizowany w 2011 r. dla Opery Nova „Zniewolony umysł” był pierwszym pełnospektaklowym baletem Roberta Bondary, dziś uznanego twórcy, którego kariera nabrała europejskiego rozmachu. Spektal będzie można zobaczyć w sobotę (16 marca) o godz. 19.00 oraz niedzielę (17 marca) o godz. 18.00.

W głównych partiach tanecznych wystąpią Tomasz Wojciechowski i Olga Karpowicz.

Opera włączyła się w akcję „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” organizowaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną. Bilety na „Zniewolony umysł” można w specjalnej cenie 25 zł za sztukę (pula do 100 biletów na każdy ze spektakli).

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor