Opera Nova 11 cze 2018 | Redaktor
Opera Nova wyda kolejną płytę DVD

fot. Marek Chełminiak

Już jutro w bydgoskiej operze zacznie się rejestracja ścieżki dźwiękowej jednej z najsłynniejszych i najpopularniejszych polskich oper. To nie pierwsze DVD Opery Nova.

„Halka” Stanisława Moniuszki będzie czwartą płytą z zapisem słynnego spektaklu z bieżącego repertuaru bydgoskiej sceny operowej. Do tej pory Opera Nova wydała operę „Manru” Ignacego Jana Paderewskiego, „Rusałkę” Antonina Dvořáka oraz balet „Zniewolony umysł” w choreografii Roberta Bondary).

Nagrania nowej płyty rozpoczynają się 12 czerwca (wtorek). Plan pracy orkiestry i chóru został szczegółowo rozpisany na poszczególne partie partytury. Muzycy i śpiewacy pracują pod batutą Piotra Wajraka, kierownika muzycznego przedstawienia. W roli tytułowej wystąpi Jolanta Wagner. W pzostałych rolach usłyszymy: Tadeusza Szlenkiera (Jontek), Łukasza Golińskiego (Janusz), Jacka Greszta (Stolnik), Dorotę Sobczak (Zofia), Łukasza Jakubczaka (Dziemba) i Szymona Ronę (Góral/Dudziarz). Płyta zostanie wydana, tak samo jak poprzednie, przez firmę fonograficzną Dux.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor