Opera Nova 21 lut 2019 | Redaktor
Studenci też wypiją „Napój miłosny” w Operze Nova

materiały Opery Nova

W ostatni weekend lutego (22, 23, 24) bydgoska opera zaprasza na romans z happy endem: „Napój miłosny” Gaetana Donizettiego. Niedzielny spektakl będzie wyjątkowy: w role wcielą się studenci Akademii Muzycznej.

Opera Donizettiego nawiązuje do motywu z legendy o Tristanie i Izoldzie, złączonych miłością z powodu magicznego napoju. Tu jednak historia ma szczęśliwy finał, jest „opowiedziana cudownym bel canto i z humorem”. – Partytura wskazuje na rękę prawdziwego mistrza; jej styl jest błyskotliwy, reprezentuje najlepszy przykład opery buffa – zapowiada szefowa promocji Opery Nova, Ewa Chałat.

Spektakl został entuzjastycznie przyjęty podczas mediolańskiej prapremiery w 1832 r. i do dziś podbija sceny teatrów muzycznych na całym świecie. Wyreżyserowane przez Krzysztofa Nazara przedstawienie w repertuarze Opery Nova jest już od 10 lat i, jak czytamy w zapowiedzi, „zachwyca pięknem muzyki i wiarygodnie przedstawionymi postaciami”.

Za pulpitem dyrygenckim stanie Piotr Wajrak. W rolach głównych wystąpią (22 i 23 II): Adina  Marta Ustyniak-Babińska/Victoria Vatutina, Nemorino  Łukasz Załęski/ Pavlo Tolstoy, Belcore  Adam Zaremba, Dulcamara  Janusz Żak.

Podczas niedzielnego (24 lutego) spektaklu na scenie zobaczymy studentów bydgoskiej Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego. Niektóre z ról mają kilku wykonawców: Adina  Anna Federowicz, Zofia Skowron (I akt) ; Dorota Nowak (II akt); Nemorino: Rafał Polek (I akt); Krzysztof Zimny (II akt), Dulcamara: Krystian Psujek, Belcore: David Roy, Gianetta: Paulina Dybowska (I akt); Weronika Kober (II akt).

mk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor