Opera Nova 29 gru 2017 | Redaktor
Szał koncertów sylwestrowych w operze już trwa [GALERIA ZDJĘĆ]

Koncert sylwestrowy w Operze Nova/fot. Anna Kopeć

Widowiskowa scenografia, kostiumy oraz operowe, operetkowe i musicalowe przeboje - w Operze Nova rozpoczęły się koncerty sylwestrowe, uwielbiane przez bydgoską publiczność. Pierwszy odbył się w czwartek (28 grudnia).

Koncertów tradycyjnie jest siedem – po jednym 28 i 29 grudnia (o godz. 19.00),  pod dwa dzień przed sylwestrem i w sylwestra (o godz. 16.00 i 20.00) i jeden w Nowy Rok (o godz. 17.00). Występują soliści, balet, chór i orkiestra Opery Nova pod kierownictwem muzycznym Macieja Figasa. Widowisko wyreżyserował  Sebastian Gonciarz, za scenografię odpowiedzialny jest Mariusz Napierała, za choreografię - Iwona Runowska, za opracowania muzyczne - Tomasz Szymuś, Dawid Lubowicz, Jakub Lubowicz, Daniel Nosewicz i Przemysław Zych. Koncerty prowadzi Piotr Bałtroczyk.
Koncerty sylwestrowe to zawsze wielkie święto w operze. Przygotowuje je tygodniami cały zespół, a publiczność uwielbia. Gdy Opera Nova rozpoczyna sprzedaż  nad ranem przed gmachem ustawiają się kolejki.
- Wszystkie bilety sprzedaliśmy dawno temu, rozeszły się w dwa dni – mówi Ewa Chałat z działu promocji Opery Nova. - Teraz zdarzają się co najwyżej zwroty, które też na bieżąco od razu sprzedajemy.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor