Osielsko 18 kwi 2019 | Redaktor
Kolizja na feralnym skrzyżowaniu w Niemczu. Rondo potrzebne od zaraz [ZDJĘCIA]

fot. kfs.org.pl

Na skrzyżowaniu ul. Bydgoskiej i Kolonijnej w Niemczu doszło w czwartek (18 kwietnia) do kolejnej kolizji drogowej. Mieszkańcy Osielska i Niemcza domagają się wybudowania w tym miejscu ronda. Zachęcają do podpisania petycji.

fot. kfs.org.pl

Petycję w tej sprawie można podpisać TUTAJ. Jej autorzy w imieniu „wielu mieszkańców Osielska i Niemcza”, proszą o przebudowę skrzyżowania ul. Bydgoska–Kolonijna na małe rondo.

– Zdaniem społeczności lokalnej, takie rozwiązanie znacznie poprawiłoby bezpieczeństwo w tym miejscu – czytamy w piśmie podpisanym przez Piotra Piekarskiego z Krajowego Forum Samorządowego.

Działacze Forum sprawdzili, że w latach 2007–2017 miało tu miejsce przynajmniej 41 wypadków/kolizji. Do kolejnego groźnego zdarzenia doszło także w trakcie prac nad pismem: w piątek (1 lutego) samochód osobowy wymusił pierwszeństwo na autobusie MZK, a siła uderzenia była tak duża, że autobus wypadł z drogi i wjechał na teren pobliskiej posesji (ul. Bydgoska). Jedna z osób poszkodowanych musiała być uwalniana z pojazdu przez strażaków, cztery trafiły do szpitala.

KFS otrzymało już pisma od kilku instytucji. Wój Gminy Osielsko zadeklarował „wsparcie działań Starostwa Powiatowego, w którego gestii znajduje się przedmiotowe skrzyżowanie”.

Z kolei starostwo zapowiedziało, że wystąpi do policji o wykaz zdarzeń drogowych w tym miejscu w latach 2018-19. Jednak zastrzegło, że „zakres wprowadzanych zmian poprawiających bezpieczeństwo ruchu będzie wynikiem ewentualnych rozwiązań zaproponowanych przez audytora oraz decyzji Zarządu Powiatu”, „a wprowadzenie powyższych zmian będzie uzależnione od możliwości zabezpieczenia odpowiednich środków finansowych w budżecie”.

jk

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor