Piłka Nożna 10 cze 2021 | Redaktor
Chemik Moderator Bydgoszcz tworzy zespół kobiet

fot. Chemik Moderator Bydgoszcz

W sezonie 2021/2022 Chemik Moderator Bydgoszcz po raz pierwszy w swojej historii wystawi do rozgrywek seniorskich drużynę kobiecą. Trwa nabór do zespołu.

Kilkanaście dziewczynek trenuje już w Akademii Piłkarskiej Chemika Bydgoszcz, a w sztabie szkoleniowym znajdują się trzy trenerki. Zimą drużyna naszego klubu po raz pierwszy wzięła udział w kobiecych rozgrywkach, występując w II lidze futsalu. Teraz czas na zmagania na trawiastym boisku.

- Powołanie pierwszej drużyny kobiet to kolejny etap rozwoju klubu. Wkrótce powstaną też pierwsze zespoły dziewczynek w naszej akademii. Obecnie prowadzimy nabór, więc zapraszamy wszystkie piłkarki, aby dołączyły do nas - mówi prezes klubu Dominik Malicki.

Trenerem nowej drużyny będzie posiadający licencję UEFA Elite Youth Damian Stodolny – były piłkarz naszego klubu, który prowadził już drużynę Chemika w lidze futsalu. Oprócz trawiastej i halowej odmiany piłki nożnej, zespół będzie grać także na plaży. Klasa rozgrywkowa, w której wystąpią zawodniczki Chemika, uzależniona jest od ostatecznych rozstrzygnięć trwającego jeszcze sezonu 2020/2021 oraz kształtu rozgrywek w kolejnym sezonie.

Obecnie trwa nabór do I zespołu kobiet. Wszystkie zawodniczki zainteresowane kontynuowaniem kariery lub jej rozpoczęciem w kobiecej drużynie Chemika Moderatora Bydgoszcz zapraszamy do kontaktu z trenerem Damianem Stodolnym pod numerem – 784-954-147.

Informacje na temat naboru dziewcząt do Akademii Piłkarskiej można znaleźć TUTAJ -> http://chemikbydgoszcz.pl/news/article/nabor-dla-dziewczat

mat. Chemik Moderator Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor