Piłka Nożna 19 maj 2018 | Redaktor
Chemik powiększył przewagę

Naprzód walczył nadzwyczaj twardo/fot. Anna Kopeć

Chemik wygrał, choć mecz z ostatnim w tabeli z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie okazał się ciężką przeprawą. A i tak powiększył przewagę nad grupą pościgową w IV lidze, bowiem przegrała zarówno Polonia, jak i Kujawianka Izbica Kujawska..

Chemicy od początku spotkania mieli przewagę, ale długo nie potrafili tego udokumentować. Najpierw Maciej Kot minął bramkarza, po czym zamiast strzelać podał i bramka nie padła, a chwilę później Szymon Maziarz z kilku metrów trafił w poprzeczkę. Skuteczniejszy od bardziej doświadczonych kolegów był obrońca Beniamin Czajka, który w 42. minucie gry dobrze odnalazł się w polu karnym i strzałem głową pokonał bramkarza.

Po przerwie na boisku działo się niewiele. Chemicy nie stworzyli sobie zbyt wielu sytuacji, choć udało im się podwyższyć prowadzenie po uderzeniu Pawła Olszewskiego bezpośrednio z rzutu rożnego.  Piłkarze Naprzodu mieli za to dużo pretensji do arbitra, w rezultacie czego mecz kończyli w dziewiątkę.

Chemicy - dzięki porażkom Kujawianki Izbica Kujawska i Polonii Bydgoszcz - odskoczyli rywalom w tabeli. Za tydzień, w niedzielę zagrają na wyjeździe z Kujawianką Izbica Kujawska, lecz zanim to nastąpi czeka ich jeszcze środowy mecz pucharowy z Legią Chełmża. Spotkanie odbędzie się na Glinkach.

Chemik  Moderator Bydgoszcz - Naprzód Jabłonowo Pomorskie 2:0
bramki: Beniamin Czajka 42', Paweł Olszewski 74'

Chemik: Fabiszewski - Czajka, Frasz, Żurowski, D. Włosiński, Osiński, Maziarz, Olszewski, Babiarz, Kot (81' Grudziński), Kawałek (53' Nowak).

Inne wyniki 28. kolejki:

 Lech Rypin     1-2       Legia Chełmża

Notecianka Pakość     3-0       Polonia Bydgoszcz 

Wisła Nowe    0-0       Start Warlubie

Pogoń Mogilno           2-2       Unia Janikowo

Kujawiak Kowal        -           Sokół Radomin          20 maja, 17:00

Sparta Brodnica         1-0       Orlęta Aleksandrów Kujawski

Chełminianka Chełmno          3-4       Lider Włocławek

Chemik Bydgoszcz    2-0       Naprzód Jabłonowo Pomorskie

Cuiavia Inowrocław   2-1       Kujawianka Izbica Kujawska

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor