Piłka Nożna 23 maj 2018 | Redaktor
Chemik zagra o finał

W meczu ligowym z Naprzodem Jabłonowo Chemik był lepszy/fot. Anna Kopeć

Chemik Bydgoszcz podejmie dziś (23 maja) Legię Chełmża w meczu półfinału Okręgowego Pucharu Polski.

W poprzedniej rundzie podopieczni Piotra Gruszki wyeliminowali Wdę Świecie, pokonując triumfatora ostatnich trzech edycji 2:1. Legia zaś wygrała  na wyjeździe z Unią Janikowo 1:0.

Piłkarze z Chełmży to ligowy rywal chemików. Obecnie zajmują dwunaste miejsce w tabeli. W ostatni weekend wygrali 2:1 w Rypinie, gdzie kilka dni wcześniej porażkę ponieśli bydgoszczanie. Zespół z Glinek miał jednak powody do radości w ubiegłą sobotę. Wygrał z Naprzodem Jabłonowo, a punkty stracili najgroźniejsi rywale, Kujawianka Izbica Kujawska i Polonia Bydgoszcz.

Dla bydgoszczan najbliższe dni będą bardzo ważne. Po spotkaniu z Legią czeka ich niedzielny mecz wyjazdowy z Kujawianką Izbica Kujawska, a potem dwa pojedynki na własnym boisku - z Cuiavią Inowrocław (31 maja) i Notecianką  Pakość (3 czerwca).

Początek o godz. 17.00 Trener Piotr Gruszka będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników z ostatniego meczu ligowego. Wciąż kontuzjowani są: Borys Vasiutyn, Radosław Mik i Dawid Janicki. W drugiej parze półfinałowej Elana Toruń zagra z Unią Solec Kujawski.

Źródło: Chemik Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor