Piłka Nożna 19 kwi 2019 | Redaktor
Dla piłkarzy Chemika każdy punkt jest na wagę złota

fot. bw

Piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz w Wielką Sobotę (20 kwietnia) rozegrają kolejny mecz w rozgrywkach III ligi. Tym razem ich rywalem będzie KP Starogard.

Podopieczni Piotra Gruszki przed tygodniem wygrali w Gnieźnie, dzięki czemu wyprzedzili w tabeli Gwardię Koszalin, przesuwając się na 15. miejsce. Przez moment dawało ono utrzymanie, ale po rozegraniu zaległych meczów w II lidze nie pozwala jednak uniknąć relegacji, gdyż miejsc w strefie spadkowej II ligi zajmuje Gryf Wejherowo.

Szansę na zniwelowanie różnicy do zajmujących bezpieczne miejsca Jaroty Jarocin i Bałtyku Koszalin chemicy będą mieli już w tę sobotę, gdy podejmą KP Starogard Gdański. Dziewiąty obecnie zespół tabeli wiosny na razie nie zaliczy do udanych. W tym roku zdobył tylko cztery punkty w sześciu spotkaniach. Przed tygodniem przegrał z rezerwami Pogoni Szczecin. Należy jednak pamiętać, że drugi zespół ekstraklasowca prezentuje się ostatnio bardzo dobrze. Za przykład niech posłuży rozegrany już w ten czwartek mecz 24. kolejki, w którym szczecinianie pokonali Sokół Kleczew 1:0.

Spotkanie z drużyną ze Starogardu będzie okazją do zobaczenia Damiana Rysiewskiego i Daniela Katerli. Obaj są wychowankami Chemika. Rysiewski występował w nim w latach 2008-2010 i 2014-2017, zaś Katerla w latach 2009-2011. Teraz są podstawowymi zawodnikami KPS.

Początek spotkania zaplanowano na godz. 16:00. Wstęp wolny.

Źródło: Chemik Moderator Bydgoszcz

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor