Piłka Nożna 8 wrz 2021 | Redaktor
Klęska Zawiszy na własnym boisku [ZDJĘCIA]

Piotr Okuniewicz (na zdjęciu) dośrodkowuje piłkę w kierunku Kamila Żylskiego, którego w ostatniej chwili uprzedził obrońca/fot. Anna Kopeć

Zawisza Bydgoszcz przegrał w siódmej kolejce III ligi z Błękitnymi Stargard aż 1:4.

Zawisza przystąpił do środowego (8 września) meczu po serii trzech dobrych spotkań wyjazdowych, w których zdobyli pięć punktów. Niebiesko-czarni zremisowali po 1:1 w Kołobrzegu i Przodkowie oraz pokonali 2:0 rezerwy Pogoni w Szczecinie.

Początek meczu siódmej kolejki z Błękitnymi Stargard nie wróżył klęski Zawiszy. Przez pierwsze minuty trwała wymiana ciosów, choć to goście wyprowadzili dwie kontry, które mogły zakończyć się golem. Po pół godzinie Błękitni osiągnęli dużą przewagę i niebiesko-czarnym ciężko było wypchnąć przeciwnika poza okolice swojego pola karnego. Gospodarze przetrwali ten trudny moment i zaatakowali. W 37. minucie przeprowadzili świetną akcję, po której w pole karne przeciwnika wpadł Piotr Okuniewicz. Był już bardzo blisko bramki i dośrodkował z ostrego kąta w kierunku Kamila Żylskiego, którego ostatecznie uprzedził w ostatniej chwili obrońca.

W 41. minucie po kolejnym ataku i zamieszaniu w polu karnym gości piłka trafiła pod nogi Żylskiego na 18 metrze. Napastnik Zawiszy nie zastanawiał się długo i huknął z prostego podbicia. Piłka jednak minęła bramkę z lewej strony i przeleciała dobre dwa metry od słupka.

Dwie minuty później było już 1:0 dla Błękitnych. Grzegorz Tarasewicz idealnie obsłużył Niedojada prostopadłym podaniem. Piłka minęła obrońców i napastnik gości wyszedł na czystą pozycję sam na sam z Dumieńskim i strzelił celnie.

Już na początku drugiej części Zawisza powinien wyrównać. W polu karnym przeciwnika w idealnej sytuacji znalazł się Wojciech Mielcarek. Uderzył jednak nieczysto i piłka minęła bramkę Błękitnych.

Goście szybko odpowiedzieli i znowu prostopadłe podanie wyprowadziło Niedojada sam na sam z Dumieńskim. I tym razem napastnik też trafił do bramki. W 63. minucie goście prowadzili już 3:0. Po błyskawicznej akcji prawym skrzydłem dośrodkował Tarasewicz, piłka przeleciała łukiem nad Arielem Jastrzembskim, za plecami którego już czaił się Niedojad i głową skierował futbolówkę do siatki Zawiszy.

Niebiesko-czarni walczyli do końca. W pierwszej doliczonej minucie gry nie pozwolili gościom wyprowadzić piłki spod pola karnego, ta trafiła pod nogi Sochania, który z 20 metrów posłał bombę w okienko bramki Błękitnych. Goście dwie minuty później skontrowali lewą stroną i rezerwowy Marcin Rajch ustalił wynik spotkania na 4:1.

Niestety, w siódmej kolejce punktowali sąsiedzi niebiesko-czarnych w tabeli i Zawisza znowu spadł na przedostatnie miejsce.

W niedzielę (12 września) czeka bydgoszczan kolejny trudny mecz. Tym razem jadą do Torunia na derby z Elaną, która odniosła cenne zwycięstwo 3:2 w Gdyni Bałtykiem, mimo że przegrywała do przerwy 0:2. Początek derbów zaplanowano na godz. 14.00

ZAWISZA BYDGOSZCZ – BŁĘKITNI STARGARD 1:4 (0:1)