Piłka Nożna 9 lis 08:41 | kd
Kolejna edycja Camel Pizza Cup za nami!

Udało się zainaugurować kolejny sezon pod dachem. Z kilkumiesięcznym opóźnieniem, z wiadomych przyczyn, odbyła się dwunasta edycja rywalizacji o Puchar Camel Pizza.

Zawody, które już dawno na stałe wpisały się w kalendarz amatorskiego sportu w Bydgoszczy, przyciągnęły 10 ekip. Co zrozumiałe, w początkowej fazie zawodów, rywalizowały one w grupach. Los nie kalkulował i stworzył ciekawe "gromady" eliminacyjne...

W grupie "A" od mocnego akcentu rozpoczął Bohamet SA, który przez całe eliminacje utrzymał wysoką dyspozycję i zdecydowanie triumfował. Szczególnie dobrze smakował triumf nad zespołem PPHU Dach, głównym kontrkandydatem do pozycji numer jeden w tej dywizji. "Dachowi" zaczęli umiarkowanie, ale im bliżej końca eliminatorów, tym lepiej "kopali". Nieco "w kratkę" zaprezentowali się goście z Włocławka. Mega mocno rozpoczęli, by kilkadziesiąt minut później, lekko drżeć o wyjście z grupy. W cieniu faworytów punktował zespół ASK Reklamy, który bez specjalnego wysiłku zapewnił sobie awans do kolejnej rundy. Za plecami wspomnianej czwórki uplasował się Pol-Invest, czyli zespół ambitny, ale o predyspozycjach raczej integracyjnych...

Grupa "B" skojarzyła w większości doświadczoną stawkę. Mocno rozpoczął team Bydgoszcz F.C., który z upływem eliminacyjnych minut, uruchomił "turniejową kalkulację". Miłą niespodziankę sprawili sobie gracze PZP, którzy na samym starcie urwali punkt bardziej doświadczonemu Immobile. "Mobilki" tego dnia byli "skromni w skuteczności", ale brak awansu im nie groził. Kilkukrotny finalista CP Cup, czyli DOZ.pl, rozpoczął od bolesnej porażki, ale od drugiego starcia eliminacyjnego, szybko odbudował swoją pozycję. Ostatecznie awans z pierwszej lokaty, z trudnej grupy, dawał nadzieję na kolejny finał... Gospodarz zawodów, niemal tradycyjnie, rozpoczął bardzo przeciętnie, ale poprawiona skuteczność zapewniła bezpieczny awans. Na końcu stawki w/s PZP, ale klasa grupowych rywali, nie pozwoliła na rozwinięcie skrzydeł... Starcia z futsalowymi tuzami zaowocowały w pojedynku o miejsce nr 9. PZP kontrolował poczynania konkurenta i ostatecznie pozostawił w pokonanym polu (2:0) dużo liczniejszy Pol-Invest. Nagrodą za zwycięstwo był upominek od partnera "meczu pocieszenia", czyli piłka nożna od firmy Dias-Group.

Wyniki ćwierćfinałowe wskazują na jednostronne pojedynki, ale to mylne spostrzeżenie. "Aptekarzy" do sporego wysiłku zmusiło TSR Kujawy. Pojedynek był wyrównany, a o triumfie (2:0) DOZ.pl zadecydowała szczelniejsza defensywa. Bydgoszcz F.C. nie kalkulował i po szybkiej inauguracyjnej bramce, kontrolował przebieg rywalizacji. "Dachowi" zaryzykowali i zostali skarceni (0:3) w końcowych fragmentach pojedynku. Bohamet SA bardzo mocno potwierdził wyśmienitą formę dnia i bazując na fenomenalnej grze golkipera odprawił z kwitkiem (5:0) nadszarpnięte kontuzjami Immobile. Sporo sił kosztowało zwycięstwo (3:0) Camel Pizzę, któremu bardzo solidnie postawili się gracze ASK. Reklamy pokazały swój spory potencjał.

Przegrani zakończyli zawody na pozycjach 5-8, a dalszym punktem programu były półfinały. Scenariusz turnieju spowodował, iż były to konfrontacje drużyn bardzo znanych na lokalnym szóstkowym podwórku. Bydgoszcz F.C. starł się z DOZ.pl. Był to pojedynek typowych "turniejowców". BFC, drugi raz tego dnia, potwierdził wyższość nad swoim konkurentem (3:0). "Aptekarze", choć próbowali, nie byli w stanie poprawić bezpośredniego bilansu, gdyż rywal w tym pojedynku zagrał "bezczelnie skutecznie". W drugim półfinale Camel Pizza, jako pierwszy w turnieju, naruszył defensywę Bohametu, ale seryjnie zdobyte bramki (6:2), wprowadziły "Niebieskich" do wielkiego finału.

W meczu o najniższy stopień podium zmierzyli się "starzy znajomi". Obie ekipy bez "elementu zaskoczenia", co spowodowało wyrównany pojedynek. Minimalnie skuteczniejszy (2:1) okazał się gospodarz turnieju.

Finał to pokaz ciekawego futsalu. Popisową partię zagrał zespół Bydgoszcz F.C., który swobodnie odpierał ataki, tego dnia bramkostrzelnego konkurenta. Bohamet SA, w najważniejszym pojedynku turnieju, nie był już tak szczelny "na tyłach" i to przyniosło porażkę (1:3).

Wyniki:

Pol-Invest - Bohamet SA 0:5

ASK Reklamy - PPHU Dach 0:1

DOZ.pl - Bydgoszcz F.C. 0:3

PZP - Immobile 0:0

TSR Kujawy - Pol-Invest 8:1

Bohamet SA - ASK Reklamy 2:0

Camel Pizza - DOZ.pl 1:4

Bydgoszcz F.C. - PZP 4:1

PPHU Dach - Bohamet SA 0:4

ASK Reklamy - TSR Kujawy 3:2

Immobile - Bydgoszcz F.C. 1:0

PZP - Camel Pizza 0:5

PPHU Dach - TSR Kujawy 2:1

Pol-Invest - ASK Reklamy 0:8

Immobile - Camel Pizza 1:1

DOZ.pl - PZP 7:0

Bohamet SA - TSR Kujawy 1:0

PPHU Dach - Pol-Invest 5:0

Bydgoszcz F.C. - Camel Pizza 0:3

Immobile - DOZ.pl 0:1

Grupa A:

  1. BOHAMET SA 4 12 12:0
  2. PPHU DACH 4 9 8:5
  3. ASK REKLAMY 4 6 11:5
  4. TSR KUJAWY 4 3 11:7
  5. POL-INVEST 4 0 1:26

Grupa B:

  1. DOZ.PL 4 9 12:4
  2. CAMEL PIZZA 4 7 10:5
  3. BYDGOSZCZ F.C. 4 6 7:5
  4. IMMOBILE 4 5 2:2
  5. PZP 4 1 1:16

o IX miejsce:

Pol-Invest - PZP 0:2

1/4:

TSR Kujawy - DOZ.PL 0:2

PPHU Dach - BYDGOSZCZ F.C. 0:3

BOHAMET SA - Immobile 5:0

ASK Reklamy - CAMEL PIZZA 0:3

1/2:

DOZ.pl - BYDGOSZCZ F.C. 1:4

BOHAMET SA - Camel Pizza 6:2

o III miejsce:

DOZ.p l- CAMEL PIZZA 1:2

FINAŁ:

BYDGOSZCZ F.C. - Bohamet SA 3:1

Sędziowali: Patryk Szymański, Daniel Kona, Dariusz Skierski, Maurycy Łukawski, Dariusz Ignatowski

Najlepsi zagrali w składach:

BYDGOSZCZ F.C. - Marcin Gruszczyński, Femi-Tokumbo Adenuga, Krystian Bleja (5 bramek), Daniel Kortas (2), Piotr Papierowski (3), Tomasz Taraska, Marcin Wanat (3), Dominik Woźniak (3)

BOHAMET SA - Karol Junka, Krystian Kaszyński (7), Bartosz Nowak (3), Michał Deliński (6), Rafał Wierzbicki (1), Sebastian Błaszak (1), Michał Gornowicz (1), Jakub Andrykowski (4), Adrian Popławski (1), Mateusz Śliwiński

CAMEL PIZZA - Jakub Kołudkiewicz, Simone Bernocchi, Radosław Mazur, Patryk Sieg (1), Dariusz Jaszkowski (9), Jerzy Zakulski (3), Radosław Zakrzewski (1), Mariusz Popa (3)

Wszystkie rywalizujące ekipy miały zagwarantowane pamiątkowe statuetki, napoje, "camelowy" poczęstunek i "chmielowe bonusy".

Dodatkowo zwycięzca turnieju otrzymał z rąk Pana Rafała Żuberka ( właściciela Camel Pizza ) 1400 zł w gotówce. Pozostałe ekipy z półfinałów odebrały piłki nożne. Wyróżnieni indywidualnie odebrali pamiątkowe medale oraz upominki niespodzianki.

Organizator ( Robert Borowicz ) dziękuje wszystkim uczestnikom za udaną rywalizację sportową. Ukłony także dla sędziów i gospodarzy obiektu.

Podziękowania dla: firmy Pierrot za napoje, Klubu Antena za kupony sponsorskie, Rady Osiedla Okole za piłki nożne, Browaru Osowa Góra za "bonusy", a także dla firmy Dias-Group za upominki.

Osobne słowa uznania kierujemy do firmy Camel Pizza, od której mamy gwarancję, iż w roku 2022 ponownie czeka nas dawka amatorskiego futsalu!

 

Robert Borowicz

kd Autor