Piłka Nożna 8 maj 2020 | Redaktor
PZPN podjął decyzję. Niższe ligi kończą sezon

fot. Anna Kopeć, archiwum

Przedstawiciele wojewódzkich związków piłkarskich postanowili zakończyć sezon w IV lidze i wszystkich niższych klasach rozgrywek. Przyjęto zasadę uznania awansów, ale bez spadków.

Władze piłkarskich związków wojewódzkich podjęły decyzję o zakończeniu sezonów ligowych w lidze IV i niższych. Podyktowane jest to niemożliwością dokończenia rozgrywek, spowodowaną obostrzeniami związanymi z pandemią.

W oficjalnym komunikacie poinformowano:

Obowiązujące rozporządzenia rządowe dotyczące epidemii COVID-19 uniemożliwiały kontynuowanie rozgrywek w zaplanowanej pierwotnie formie

Zakończone zostały wszystkie rozgrywki od IV ligi w dół oraz zmagania młodzieżowe. Niewiadomą pozostała III liga. Decyzja w tej sprawie ma zapaść 12 maja. Z kuluarowych rozmów z działaczami można wysnuć wniosek, że także III liga zostanie zakończona uznaniem awansów bez spadków.

Jedyną optymistyczną wiadomością dla kibiców pozostaje otwarta sprawa baraży i Okręgowy Puchar Polski. Jest szansa, że jeszcze wiosną odbędą się mecze wznawiające rozgrywki o wejście do Pucharu Polski.

Ustalono, że w przypadku, gdy lider i wicelider danej ligi mają tyle samo punktów, a zagrali dotąd tylko raz, konieczny będzie baraż. Rozegrane zostaną także baraże, które były planowane po normalnym zakończeniu ligi.

 

Żródło: PZPN/KPZPN

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor