Piłka Nożna 2 sty 2021 | mk
Maciej Megger nowym dyrektorem ds. szkolenia Zawiszy Bydgoszcz

Maciej Megger, fot. Zawisza Bydgoszcz, Facebook

Starania, by „powrócić na szczebel centralny, mając silny fundament oparty na wychowankach” zapowiada Maciej Megger.  Doświadczony trener zespołów młodzieżowych został nowym szefem ds. szkolenia i rozwoju Zawiszy Bydgoszcz.

Nowy dyrektor karierę szkoleniową rozpoczynał z grupami młodzieżowymi Robertsfors IK w Szwecji, następnie współpracował z Akademią Piłkarską Piotr Reiss i Akademią Lecha Poznań. W 2018 roku objął zespół rezerw MKS Chojniczanka Chojnice. - W tym samym roku otrzymałem propozycję od dyrektora Marka Śledzia, aby dołączyć do sztabu trenerskiego w II zespole Akademii RKS Raków Częstochowa i wprowadzać wychowanków do pierwszego zespołu. Podczas niespełna 3-letniej pracy na zapleczu Ekstraklasowego klubu, a wcześniej I lidze, wraz z trenerem Tomaszem Kuźmą wprowadziliśmy do piłki seniorskiej na poziom centralny takich zawodników jak: Mateusz Kaczmarek, Oskar Krzyżak, Kacper Trelowski, Jakub Bator, Franciszek Wróblewski - mówi Megger w rozmowie z Zawiszą.

- Chcę by kadra szkoleniowa stanowiła silne zaplecze naszego szkolenia. Zespoły młodzieżowe rywalizowały w najsilniejszych rozgrywkach CLJ, dzięki czemu będziemy mogli weryfikować naszych zawodników z najmocniejszymi zespołami w Polsce a tym samym poziom umiejętności i gotowość do gry w pierwszym zespole. Priorytet jaki stawia przede mną zarząd to głównie usystematyzowanie pracy z drużynami młodzieżowymi i ich rozwój - dodaje.

Zawisza Bydgoszcz przed zimową przerwą został liderem IV ligi.

Na podstawie: Zawisza Bydgoszcz, Facebook

mk Autor