Piłka Nożna 18 mar 2019 | Redaktor
Piłkarki cieszą się, wygrały w Koninie [WIDEO]

KKP: Tak główkuje Agata Stępień. Moment zdobycia bramki na 2:1 w meczu Medykiem II uchwycił Olek Ryska/fot. Aleksander Ryska/Facebook/KKP Bydgoszcz

Dwunaste zwycięstwo w sezonie zaliczyły piłkarki KKP Bydgoszcz w lidze. Na inaugurację rundy wiosennej pokonały w Koninie drugą drużynę Medyka 4:1 (1:0).

Film KKP Bydgoszcz z komentarzem „Robota wykonana”:

KKP ma problemy kadrowe, bo kontuzjowane są kluczowe zawodniczki: Anna Lewandowska i Monika Kaźmierczak. Ta druga zasiadła co prawda w sobotę na ławce rezerwowych, ale na jej powrót do pełni sił po kontuzji kolana przyjdzie nam jeszcze troszkę poczekać. Jakby tego było mało, niemal do ostatniej chwili pod znakiem zapytania stał występ Agaty Stępień. Kapitan bydgoskiego zespołu doskwiera uraz pachwiny i jeszcze w szatni konińskiego stadionu przechodziła ona zabiegi fizjoterapeutyczne, aby móc wybiec na murawę i pomóc zespołowi w walce o punkty. Ostatecznie, mimo bólu, rozegrała pełne 90 minut walnie przyczyniając się do wygranej.

Po jej strzale defensorka Medyka niefortunnie zatrzymała piłkę ręką, a rzut karny precyzyjnym uderzeniem na gola zamieniła Natalia Makowska. Było to dla niej 13. ligowe trafienie w tym sezonie.

Po przerwie podopieczne trenera Adama Górala odważnie ruszyły na rywalki, spychając je do defensywy i raz po raz szukając sposobu na rozmontowanie linii obronnej koninianek. Wystarczyła jednak chwila nieuwagi, kontra rywalek po rzucie rożnym dla KKP i gospodynie doprowadziły do remisu. W 62 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Darii Gugały, piłkę głową w siatce umieściła Agata Stępień.

W 73 minucie prawdziwy popis dała Edyta Sobczyk, która podczas ok. 30-metrowego rajdu minęła cztery zawodniczki gospodarzy, by następnie zwieńczyć akcję trafieniem. Ostatnia bramka padła po indywidualnej akcji skrzydłem Ilony Raczkowskiej i pechowej interwencji obrończyni Medyka II, która skierowała futbolówkę do własnej bramki.  - Przy tych problemach kadrowych, które mamy wysokie zwycięstwo z zawsze groźnym Medykiem II jest na pewno dobrym prognostykiem przed dalszymi spotkaniami – ocenia Szymon Kowalik, prezes KKP.

12. kolejka I ligi północnej

Medyk II Konin – KKP Bydgoszcz 1:4 (0:1)

Bramki dla KKP: Natalia Makowska 42’ (k), Agata Stępień 62’, Edyta Sobczyk 73’, samobójcza 79’

KKP: Urbańska – Wierzbowska, Węglarz, Vilkofsky, Andrzejewska – Raczkowska, Gugałą, Stępień, Sobczyk – Makowska (86’ Krupińska), Zielińska (80’ Puczek).

Rezerwowe (nie zagrały): Rosińska, Kaźmierczak

Żółte kartki (KKP): Gugała, Raczkowska

Sędziowała: Joanna Pondo (Zachodniopomorski ZPN)