Piłka Nożna 7 lut 2021 | Redaktor
Piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz wygrały w sparingu [ZDJĘCIA]

Bydgoskie piłkarki wygrały w sparingu z Olimpią Szczecin 4:1 (1:0). Mecz rozegrano w niedzielę (7 lutego) na boisku przy ul. Słowiańskiej w Bydgoszczy.

Sportis KKP Bydgoszcz zajmuje po pierwszej rundzie ósmą pozycję w tabeli ekstraligi z dorobkiem 12 punktów. Olimpia Szczecin jest dziewiąta i ma cztery oczka mniej. W niedzielnym sparingu lepsze były bydgoszczanki, które trafiły cztery razy do siatki rywalek: Reut Revaha (80 min., 82 min.), Karolina Łaniewska (26 min.) i Agnieszka Garbowska (75 min.). Jedynego gola dla przyjezdnych zdobyła Zuzanna Radochońska (78 min.).

Spotkanie rozgrano na murawie pokrytej warstwą lodu i śniegu. W tych trudnych warunkach lepiej poradziły sobie zawodniczki Sportis KKP, które w 26 minucie wysforowały się na prowadzenie po golu Karoliny Łaniewskiej. Niestety, w tej samej akcji urazu nabawiła się bramkarka Olimpii Natalia Piątek i nie była w stanie kontynuować gry. O ile o pierwszej połowie możemy powiedzieć, że była wyrównana z lekkim wskazaniem na bydgoszczanki, to po zmianie stron przewaga miejscowych była już wyraźna. Na kwadrans przed końcem pojedynku prowadzenie podwyższyła dobrze dysponowana w zimowych sparingach Agnieszka Garbowska. Trzy minuty później bramkę kontaktową zdobyły olimpijki, a dokładnie uczyniła to Zuzanna Radochońska, jednak ostatnie słowo należało do podopiecznych trenera Adama Górala. Wysoką formę i przydatność do zespołu dwoma trafieniami potwierdziła Reut Revaha.

- Mecz z Olimpią był rozgrywany w trudnych warunkach, a stan boiska nie pozwalał na komunikacyjną grę. Uważam jednak, że dziewczyny zaprezentowały się przyzwoicie. Cieszy mnie szczególnie postawa zawodniczek, które jesienią grały mniej, a  dziś mogę powiedzieć, że mocno naciskają  koleżanki, które grają w podstawowym składzie. Na tym etapie nie wyniki są jednak najważniejsze a ciężka, sumienna praca i mogę powiedzieć, że na dzisiaj jestem zadowolony z każdej naszej zawodniczki – powiedział po meczu trener Adam Góral.

Pierwsze ligowe spotkania piłkarek zaplanowano na weeken 6/7 marca.

Sportis KKP Bydgoszcz – MKS Olimpia Szczecin 4:1 (1:0)

Sportis KKP: Siejka (46 min. Rosińska) – Sokołowska (46 min. Węglarz), Helinska, Łaniewska, Andrzejewska – Revaha, Sudyk (46 min. Gugała), Boguszyńska, Giętkowska (70 min zawodniczka testowana) – Garbowska, Barjaktarović (46 min. Sobczyk).

Źródło: Sportis KKP Bydgoszcz