Piłka Nożna 18 cze 2019 | Redaktor
Piłkarki Tęczy uhonorowane w ratuszu [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Drużyny UKS Tęcza Bydgoszcz zajęły świetnie zagrały w ogólnopolskim turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” na początku maja. W poniedziałek (17.06) z piłkarkami i ich trenerami spotkała się zastępca prezydenta Iwona Waszkiewicz.

W ratuszu gościły drużyny : U-10 i U-12. Obie wiosną pewnie wygrały rywalizację wojewódzką i reprezentowały nas w ogólnopolskim finale rozgrywanym w Warszawie. Na Stadionie Narodowym młodsze piłkarki zagrały w finale. Ostatecznie, zajęły drugie miejsce. Czwarta lokatę w turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” wywalczyła drużyna U-12.

Uczniowski Klub Sportowy Tęcza istnieje do 11 lat. Na koncie ma już sporo sukcesów. W sezonie 2010/2011 dziewczęta wywalczyły mistrzostwo Polski w turnieju o Puchar Premiera RP. Kilka dni temu drużyna U-13 wróciła z turnieju w włoskiej Ravennie, gdzie pokonała m.in. takie zespoły jak Juventus Turyn, czy AS Roma. Obecnie w klubie Tęcza trenuje ok. 80 piłkarek.

- Nie mamy żadnego problemu z naborem. Polecają nas rodzice, trenerzy innych drużyn i to nie tylko z regionu. Mamy zapytania też z innych województw – mówił Michał Araszewski, trener i jeden z założycieli klubu. Na co dzień piłkarki trenują na boisku przy ul. Kcyńskiej. Czasami rywalizują w różnych kategoriach wiekowych z chłopcami.  - Dzięki temu podnoszą swoje umiejętności – dodaje Araszewski. W najbliższy weekend bydgoszczanki wezmą udział w międzynarodowym turnieju w Ząbkach.

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy (oprac. red.)

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor