Piłka Nożna 19 cze 2019 | Redaktor
Piłkarze Chemika zdobyli puchar

Piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz sięgnęli po Okręgowy Puchar Polski. Podopieczni Piotra Gruszki wygrali w Gniewkowie 2:0, a decydująca bramka padła w 94. minucie spotkania.

Chemicy jechali do Gniewkowa po porażce 1:2 w pierwszym meczu. Koniecznie musieli więc strzelić dwa gole, ale długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Obie drużyny stwarzały sobie sytuacje - kilka okazji miał Siekirka, a po drugiej stronie boiska Fajkowski, Pędowski i Kłosowski uderzali minimalnie niecelnie.

W 57. minucie napastnik Dawid Janicki zastąpił Bartosza Śmietankę. Dwadzieścia minut później to on najlepiej odnalazł się w polu karnym i wyprowadził bydgoszczan na prowadzenie. Mijały jednak minuty, a bramka na wagę trofeum nie padała. Aż nadeszła 94. minuta - wtedy zakotłowało się w szesnastce Unii, do piłki dopadł Mielcarek i podwyższył na 2:0. Nie był to koniec emocji, bo chwilę później czerwoną kartkę ujrzał Michał Piotrowski z Unii, a zespół gospodarzy ruszył jeszcze do ataku, ale wynik już się nie zmienił.

Chemik Moderator wygrał 2:0 i zdobył Okręgowy Puchar Polski. Zrobił to na rocznicę 70-lecia istnienia, przy czwartym podejściu w ostatnich latach. Wcześniej bydgoszczanie ulegali dwukrotnie Wdzie Świecie i raz Elanie Toruń. Za zwycięstwo klub otrzyma 40 tys. złotych, a w wyniku reorganizacji rozgrywek już w pierwszym meczu na szczeblu centralnym będzie mógł trafić na rywala z Lotto Ekstraklasy.

Finał Okręgowego Pucharu Polski - II mecz

UNIA GNIEWKOWO - CHEMIK MODERATOR BYDGOSZCZ 0:2 (0:0)
bramki: Dawid Janicki 77' Wojciech Mielcarek 90+4'

Chemik Moderator: Laskowski - Włosiński, Frasz (72' Czajka), Adamenko, Kacprzak (67' Kawałek), Maziarz, Śmietanko (57' Janicki), Olszewski (72' Osiński), Mielcarek, Kot. Siekirka,

Pierwszy mecz: 2:1 dla Unii (Chemik Moderator zwycięzcą Okręgowego Pucharu Polski)

Źródło: Chemik Moderator Bydgoszcz