Piłka Nożna 31 maj 2018 | Redaktor
Prezent na Dzień Dziecka. Trzy punkty Chemika

Szymon Maziarz/fot. Chemik Bydgoszcz

W czwartkowym (31 maja) meczu IV ligi piłkarze Chemika pokonali Cuiavię Inowrocław 3:2 i uczynili kolejny krok w kierunku awansu do III ligi. Spotkanie połączone było z obchodami Dnia Dziecka.

Chemicy od początku meczu z Cuiavią prezentowali się bardzo dobrze. Prowadzenie objęli w 21. minucie, gdy po rzucie rożnym główkował Adrian Raszka. Potem szybko mogli podwyższyć.  Szymon Maziarz w doskonałej sytuacji trafił jednak w słupek, a Robert Kawałek z niewielkiej odległości od bramki uderzył niecelnie.

Bydgoszczanie dopięli swego w 58. minucie, gdy do siatki trafił Maciej Kot. Kiedy na kwadrans przed końcem bramkę zdobył także Paweł Olszewski, wydawało się, że chemikom nic już  nie grozi. W końcówce jednak Cuiavia zaskoczyła. W 87. minucie Sławomir Roszak pokonał Gracjana Fabiszewskiego, a chwilę później Ariel Jastrzembski strzelił gola kontaktowego. Rzutu karnego co prawda nie wykorzystał (Fabiszewski obronił), ale dobitka okazała się skuteczna.

Mimo nerwów w końcówce chemicy utrzymali prowadzenie do końca. W innym czwartkowym meczu Kujawianka Izbica Kujawska zremisowała z Legią  Chełmża, więc podopieczni Piotra Gruszki mają po 30. Kolejkach sześć punktów przewagi nad wiceliderem i jeden mecz zaległy do rozegrania. Bolesną porażkę poniosła trzecia w tabeli Polonia, która na własnym boisku uległa Unii Janikowo aż 0:5.

Przy okazji meczu odbył się  Piłkarski Dzień Dziecka. Licznie zgromadzeni najmłodsi kibice wzięli udział w konkursie rzutów karnych, otrzymali piłkarskie i słodkie upominki, a także bawili się pod okiem animatorek rozrywki na trybunach oraz na bocznym boisku.

30. kolejka IV ligi piłki nożnej

CHEMIK MODERATOR BYDGOSZCZ - CUIAVIA INOWROCŁAW 3:2

bramki: Adrian Raszka 21’, Maciej Kot 58’, Paweł  Olszewski 75’ – Sławomir Roszak 87’, Ariel Jastrzembski 90’

Chemik: Fabiszewski - Czajka, Żurowski, Raszka (78’ Dąbek), D. Włosiński, Osiński, Olszewski, Maziarz, Kot (73’ Grudziński), Babiarz, Kawałek.