Piłka Nożna 2 maj 2019 | Redaktor
Punkt stracony w ostatniej akcji [POLONIA1920.PL]

W Święto Pracy Poloniści zagrali na wyjeździe przeciwko Kujawiance Izbicy Kujawskiej. Bramkę na 2:1 (0:0) w ostatniej akcji zdobyli gospodarze. Gola dla Polonii strzelił Damian Adamski.

Piłkarze Kujawianki od początku meczu stwarzali zagrożenie pod bramką Polonistów. Miziołek i Kołodziejski oddali groźnie strzały, uderzenie tego drugiego trafiło nawet w poprzeczkę. Gospodarze w dalszym ciągu atakowali. Dogodne okazje na zdobycie bramki mieli Oleg Tabaka, a później Damian Siek, uderzając nisko nad poprzeczką. Pierwszy groźny strzał dla Polonii oddał w 10. minucie Wiktor Dąbek. W 21. minucie po dośrodkowaniu do piłki szczupakiem doszedł zawodnik Kujawianki, a futbolówka trafiała w słupek. Dziesięć minut później, Krystian Nowak sprytnie zagrał piłkę do Dąbka, jednak bramkarz Kujawianki pierwszy doszedł do piłki.

Po wznowieniu gry w drugiej połowie, to Kujawianka przebywała częściej na połowie Polonistów. Mateusz Szafran zanotował kąśliwy strzał, lecz Piotr Świetlik wybił piłkę. Był to początek serii przepięknych interwencji golkipera Polonii. Chwilę później, izbiczanie mieli stu procentową okazję, lecz na wysokości zadania stanął Jakub Kościecha, który w ostatniej chwili zablokował piłkę, kiedy bramka była pusta. W 57. minucie gospodarze mieli ponownie znakomitą okazję, najpierw strzał po ziemi oddał Tabaka, a później Łukasz Galanciak, ale znakomitym refleks zaprezentował Świetlik. Wraz z upływającymi minutami, biało-czerwoni coraz śmielej odgryzali się piłkarzom Kujawianki. Fantastyczną okazję mieli Krystian Born i Łukasz Nowak, przed którymi znalazł się tylko obrońca i bramkarz, lecz defensor Kujawianki ofiarnie zablokował strzał. Następna groźna akcja miała miejsce pod bramką Polonii. Najpierw Świetlik interweniował blokując piłkę, potem po wznowieniu gry z rzutu rożnego, jeden z graczy uderzył na bramkę, ale w ostatniej chwili bramkarz Polonii wyciągnął piłkę z linii bramkowej.  W 69. minucie został podyktowany rzut wolny dla Polonii. Do piłki podszedł Robert Sawicki i zgrał wprost na głowę Damiana Adamskiego, a ten umieścił piłkę w siatce. Także po stałym fragmencie gry padła bramka wyrównująca. Piłka dośrodkowana z rzutu rożnego znalazła w polu karnym Tabakę, który trafił do siatki. Sędzia do regulaminowego czasu gry doliczył 4 minuty, jednak już w 95 minucie, zamieszanie w polu karnym wykorzystał Bartłomiej Mielczarek, strzelając przy lewym słupku, przez co ustalił wyniki meczu.

Kujawianka Izbica Kujawska 2:1 KP Polonia Bydgoszcz

Bramki: Oleg Tabaka 85′, Bartłomiej Mielczarek 90+5- Damian Admaski 69′

Kujawianka: 13. Mateusz Mielczarek, 3. Michał Miziołek, 5. Daniel Wiliński, 6. Oleg Tabaka, 7. Paweł Karbowiński, 9. Sebastian Popieliński (60′ Kamil Trzeciak), 10. Mariusz Cichowlas, 11. Damian Siek(75′ Jakub Wesołowski), 15. Bartłomiej Mielczarek, 19. Jan Kołodziejski (34′ Mateusz Szafran), 21. Łukasz Galanciak (c)

Polonia: 1. Piotr Świetlik, 3, Kamil Błaszkiewcz, 6. Jakub Kościecha, 9. Wiktor Dąbek, 10. Przemysław Januszewski, 11. Łukasz Nowak(60′ Filip Twardowski), 13. Robert Sawicki (c )(72’Adam Łotoszyński), 14. Damian Adamski (90′ Łukasz Chruścicki), 18. Jan Martin, 22. Krystian Born (90′ Łukasz Grzegorek) , 23. Jakub Koźbiał

Żółte kartki: Sawicki, Adamski, Januszewski, Łotoszyński